رئیس شبکه بهداشت: امروز بدترین‌ روز کرونایی ماهشهر بود

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: رئیس شبکه بهداشت و درمان بندر ماهشهر گفت: امروز یکی از بدترین روزهای کرونایی این شهرستان بوده است.

محمد شنبدی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: نتیجه بیش از ۵۰ درصد تست‌های روزانه کرونا در بندر ماهشهر مثبت می‌شود و امروز ۱۰ نفر به آمار افراد بستری اضافه شده است.

وی افزود: هم‌اکنون ۸۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی بندر ماهشهر بستری هستند که از این تعداد ۲۴ نفر دارای وضعیت وخیم و در آی‌سی‌یو بستری شده‌اند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بندر ماهشهر خاطرنشان کرد: مردم باید شرایط موجود را جدی بگیرند، از برگزاری مراسم عزا و عروسی خودداری کنند و مسئولان و دستگاه‌های متولی نیز نظارت بیشتری بر این موضوع داشته باشند.

شنبدی ادامه داد: متأسفانه شهروندان بندر ماهشهری از روز چهارشنبه به تفریح و دورهمی می‌روند و عصر هر جمعه شاهد هجوم مراجعان به مراکز درمانی هستیم.

وی تصریح کرد: مسئولان متولی با شدت و جدیت با نقض کنندگان شیوه‌نامه‌های بهداشتی و مصوبات ستاد مقابله با کرونا برخورد کنند. محدودیت‌ها نیز باید تشدید و با جدیت بیشتری اعمال شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بندر ماهشهر متذکر شد: مردم باید برای قطع زنجیره شیوع ویروس جهش‌یافته کووید ۱۹ دو هفته قرنطینه خانگی را مورد توجه قرار داده و از خروج غیر ضروری از منزل خودداری کنند.

شنبدی در پایان عنوان کرد: صنعت، منطقه ویژه، بنادر و دریانوردی و پروژه‌های فعال و در حال کار باید یک‌دوم نیروهای خود را ترخیص و با یک‌سوم نیروها فعالیت کنند و در صورت تخطی از این موضوع بدون هیچ اغماضی اقدام به پلمب اماکن صنعتی متخلف خواهیم کرد.

مطالب پیشنهادی