۱۰۸ کارگر اخراج شده شرکت لوله سازی بندرماهشهر در انتظار بیمه بیکاری باشند

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: نماینده بندرماهشهر، امیدیه و هندیجان درمجلس گفت: ۱۰۸ کارگر اخراج شده شرکت لوله سازی بندرماهشهر در انتظار بیمه بیکاری باشند.

علی گلمرادی اظهار داشت: شرکت لوله‌سازی بخاطر اینکه قدرت فروش محصولات و تولیدات خود را نداشته و براساس ادعایی که مدیران و مسئولان این شرکت کرده‌اند عملا بخش تولید این شرکت تعطیل شده است؛ این شرکت قصد بستن قراردادی سه ساله تحت عنوان تولیدکننده داخلی را داشته تا بتواند چرخه تولید خود را فعال نگه دارد.

وی افزود: شرکت لوله‌سازی بندرماهشهر قرارداد سه ساله خود را به دلیل عدم تامین ضمانت نامه‌های بانکی که مرتبط با یکی از بانک‌ها بوده را نتوانسته منعقد کند و در نتیجه آن‌ها از امضای این قرارداد کلان که تولید لوله برای شرکت نفت بوده؛ محروم هستند.

نماینده مردم بندرماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس بیان کرد: روز گذشته با استاندار خوزستان، مدیران شرکت لوله‌سازی بندرماهشهر و مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی شهرستان بندرماهشهر صحبت کردم و همه قول دادند که همت خود را برای حل این مشکل جزم کرده تا مشکلی برای اشتغال این کارگران پیش نیاید.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: مدیران شرکت لوله سازی بندرماهشهر مدعی هستند به خاطر اینکه کارگران آسیب نبینند همه پیگیری‌های لازم جهت استفاده این کارگران از بیمه بیکاری را انجام می‌دهند و تا تیرماه سال آینده که این شرکت برنامه‌ دیگری دارند کارگران باید از بیمه بیکاری استفاده کنند و تیر ماه سال آینده مجددا به کار خود بازگردند.

وی خاطرنشان کرد: ما نباید درباره استفاده کارگران از بیمه بیکاری ریسک کرده و همه جوانب را باید در نظر بگیریم یعنی هم شرکت درآمد و تولیداتی داشته و هم کارگران بیکار نباشند لذا بنده به استاندار تاکید کردم که به جد پیگیر این موضوع باشند و قرار شد استاندار خوزستان با مدیران این شرکت رایزنی کرده تا نتیجه‌ای حاصل شود.