۷۰ میلیارد ریال صرف طرح های هلال احمر در خوزستان شد

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر کشور گفت: برای اجرای طرح های مختلف در استان خوزستان ۷۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

بهرام غیبی عصر یکشنبه در حاشیه افتتاح سالن چندمنظوره شهدای امدادگر شهرستان بندرماهشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جمعیت هلال احمر کشور با توجه به رسالت ذاتی خود، انجام پروژه های امدادی را سرلوحه کار خود قرار داده است.
وی افزود:در این راستا در هفته دولت ۱۵۰ پروژه به ارزش ۲۰۰میلیارد ریال در سراسر کشور افتتاح می شود که در این میان طرح های استان خوزستان رقمی معادل۷۰ میلیارد ریال را شامل می شود.
غیبی اهم این پروژه ها را انبارهای امدادی، پایگاه های بین شهری و سالن های چندمنظوره با هدف اسکان آسیب دیدگان در حوادث طراحی عنوان کرد.
معاون منابع توسعه انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر کشور افزود: حدود ۴۰۰ پروژه عمرانی نیمه تمام با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد ریال در سطح کشور وجود دارد که تلاش می شود در فاز دوم این پروژه ها تکمیل وبه بهره برداری برسند.
وی همچنین گفت: افتتاح ۲۵۰ پروژه با رویکرد امدادی در ایام الله دهه فجر امسال در کشور افتتاح می شوند.
وی در ادامه به آمار حوادث جاده ای کشور اشاره کرد و گفت: حوادث جاده ای یکی از مشکلات اصلی کشوراست، سال گذشته حدود ۱۷ هزار کشته در حوادث جاده ای درون و برون شهری داشتیم، به گونه ای که هر ۲ ساعت یک کشته و هر روز حدود ۴۷ کشته در حوادث داشتیم، این موضوع می طلبد در کنار سایر دستگاه های اجرایی به عنوان نهاد پشتیبان کننده به تجهیز پایگاه های امداد جاده ای اهتمام ورزیم و در این راستا اولویت با طرح های بین شهری باشد.
معاون منابع توسعه انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر کشور ادامه داد: از مسئولان استانی و شهرستانی انتظار داریم، جمعیت هلال احمر را به عنوان یک نهاد غیردولتی و خدماتی در اجرای پروژه های امداد محور یاری کنند تا در این راستا هلال احمر بتواند به اهدف خود برسد.