در پی آتش‌سوزی بندر ماهشهر، کویت به حالت آماده‌باش درآمد

عصر جنوب – asrejonoob.ir: مدیر اداره کل دفاع مدنی کویت از آماده‌باش این سازمان پس از آتش‌سوزی در بندر ماهشهر ایران و آمادگی برای مقابله با هر اتفاقی خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «عبدالله العلی» مدیر کل اداره کل دفاع مدنی (معادل آتش‌نشانی) کویت اعلام کرد دستگاه‌های امنیتی این کشور تمام تدابیر برای تعامل با هر تغییر و اتفاق احتمالی ناشی از آتش‌سوزی بندر ماهشهر ایران را اتخاذ کرده‌اند و آماده هستند.

بر اساس گزارش روزنامه «الجریده»، وی افزود: طبق تحقیقات اولین این اطمینان حاصل شده که کویت خارج از آلودگی محیط‌ زیستی و دریایی احتمالی ناشی از این انفجار است.

العلی در ادامه گفت: مکان انفجار ۱۸۰ کیلومتری مرزهای ایران است و اکثر تولیدات این پالایشگاه مشتقات پتروشیمی هستند؛ بر اساس نقشه‌های هواشناسی باد در جهت شمال غربی خواهد بود و این بدان معناست که نشست‌های نفتی و آلودگی‌های زیستی به سمت جنوب شرقی و سواحل جنوبی ایران خواهند رفت.

عصر روز چهارشنبه هفته گذشته بود که به یکباره برج ۸۰۰۱ پتروشیمی بوعلی در بندر ماهشهر دچار حریق شد، در ساعات اولیه این حادثه سایت اطلاع رسانی وزارت نفت اعلام کرد، نشتی در واحد ٩٠٠ پارازایلین پتروشیمی بوعلی سینا سبب آتش سوزی این مجتمع پتروشیمی شده است.

این آتش‌سوزی تلفات جانی نداشته است.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.