فرانسوی ها در راه پتروشیمی بوعلی

عصر جنوب – asrejonoob.ir: مدیرعامل شرکت پتروشیمی بوعلی سینا از امضای قرارداد ۵٠ میلیون یورویی با شرکت‌های فرانسوی در آینده نزدیک خبر داد.

محمدرضا صاحب نسق با اشاره به فضای مناسب ایجاد شده در دوره پسابرجام از آغاز مذاکره با شرکت‌های فرانسوی در پنج ماه گذشته خبر داد و اظهار امیدواری کرد: این مذاکرات در آینده نزدیک منجر به امضای قرارداد با این ٢ شرکت شود.

وی موضوع قرارداد مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا با این ٢ شرکت فرانسوی را مربوط به واحد آروماتیک و تعویض مولکولاسیو برج‌های جذب دانست و افزود: عمر این مجموعه‌ها ۱۰ ساله است و اکنون ١١ سال از عمر آن‌ها می‌گذرد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی بوعلی سینا این همکاری را با هدف تامین مواد، تجهیزات و خدمات فنی عنوان کرد و گفت: با گذشت پس از ۱۲ سال از آغاز فعالیت، کارخانه نیازمند ترمیم و تعویض برخی مواد و تجهیزات است.

صاحب نسق، از تعیین و تکلیف این قرارداد در یک ماه آینده خبر داد و یادآور شد: احتمال می‌رود یک قرارداد سه جانبه برای تامین مولکولاسیو و یک قرارداد مستقیم برای تامین تجهیزات و ارائه خدمات فنی با شرکت فرانسوی صاحب دانش فنی امضا می‌شود.

به گفته صاحب نسق، با تحقق این امر، یک سال و نیم پس از قراردادها ظرفیت پارازایلین مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا به بیش از ۱۰۰ درصد ظرفیت برسد.

مدیرعامل مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا تصریح کرد: برنامه ما این است که با قراردادهای جدید ظرفیت تولید این مجتمع حدود ۲۰ درصد بالاتر از ظرفیت پیشین باشد و به عبارتی با قراردادهای جدید به ۱۲۰ درصد ظرفیت پیشین دست خواهیم یافت.

وی در ادامه به پشت سرگذاشتن سال بدون حادثه در مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا اشاره کرد و درباره انجام عملیات تعمیرات اساسی در این شرکت گفت: تعمیرات اساسی را در فصل بهار در زمان ۲۰ روزه انجام دادیم که طی آن ۱۵۰ هزار نفر ساعت در اورهال فعالیت کردند.

صاحب نسق تصریح کرد: با انجام تعمیرات اساسی بخش عمد‌ه‌ای از گلوگاه‌ها از جمله خوردگی تیوپ‌های کوره‌ها مرتفع شد و مصرف انرژی برای تولید هم کاهش یافت.

وی با اشاره به این که تعمیرات تجهیزات سبب افزایش ظرفیت تولید این شرکت شد، افزود: اکنون بعد از تعمیرات اساسی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا با بیش از ١١٠ درصد برنامه و بیش از ١٠٠ درصد ظرفیت مشغول فعالیت است.

صاحب نسق گفت: در برنامه سالانه تولید یک میلیون و ۵۵۷ هزار تن را هدفگذاری کرده‌ایم که این میزان معادل ۹۰ درصد ظرفیت مجتمع است.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.