گام های بلند پتروشیمی مارون برای افزایش صادرات

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: شرکت پتروشیمی مارون همزمان با عرضه محصولات خود در داخل کشور در پی افزایش صادرات است.

مدیر بازرگانی پتروشیمی مارون در گفتگو با خبرنگار نیپنا با اشاره به صادرات محصولات متنوع اظهار کرد: این مجتمع پتروشیمی افزون بر تامین نیاز داخل حدود ۳۰ درصد محصولات تولیدی خود را صادرات می کند.

محمدمهدی صیامیان گرجی، درباره بازارهای صادراتی این شرکت نیز گفت: چین، ترکیه، کشورهای CIS ، هند، پاکستان، افغانستان و … جزء بازارهای اصلی صادراتی به شمار می روند.

وی افزود: اروپایی ها نیز برای خرید محصولات پتروشیمی مارون درخواستهایی را داشته اند اما به دلیل تعرفه های بالا صادرات به اروپا به صرفه نیست.

مدیر بازرگانی پتروشیمی مارون گفت: فروش داخلی محصولات این شرکت در بورس کالا صورت می گیرد و مقداری از محصول نیز به شکل فروش بین مجتمعی به شرکت های امیرکبیر، تندگویان، اروند، غدیر، فناوران و … عرضه می شود.

وی با اشاره به لزوم تکمیل زنجیره ارزش در واحدهای پتروشیمی به منظور ایجاد ارزش افزوده بیشتر، اظهارکرد: پتروشیمی مارون در همین مسیر به سمت پرهیز از خام فروشی و ایجاد کارخانه های پایین دستی حرکت می کند.

مدیر بازرگانی پتروشیمی مارون محصولات این شرکت را شامل محصولات پلیمری، پلی اتیلن سنگین و PP  دانست و گفت: در این مجتمع ظرفیت تولید پلی اتیلن سنگین ۳۰۰ هزار تن در سال، PP ۲۱۰ هزارتن در سال و گلایکول ۴۰۰ هزارتن در سال  است.

وی به مشکل کمبود خوراک نیز اشاره کرد و  اظهار کرد: به دلیل کمبود خوراک این مجتمع با ۸۷ درصد ظرفیت خود در سال ۹۳ کار کرد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.