استقبال مردم از نمایشگاه کتاب امسال بیشتر بود

عصر جنوب/ asrejonoob.ir:  مدیرکل ارشاد خوزستان گفت: خوشبختانه نمایشگاه امسال از نظر تنوع محتوایی و آمار فروش با موفقیت بیشتری برگزار شد و اکنون به دنبال آن هستیم که تکلیف زمان برگزاری نمایشگاه سال بعد از الان تعیین شود.

همایون قنواتی در رابطه با نهمین نمایشگاه کتاب خوزستان که دیروز (۲۸ آذرماه) آخرین روز برگزاری آن بود به خبرنگار خوزنیوز گفت: میزان استقبال مردم را از نمایشگاه برحسب بن های کتاب به فروش رفته بسیار خوب و بیش از سال گذشته ارزیابی می کنیم.

وی افزود: خود من در سال گذشته در نمایشگاه حضور نداشتم اما تنها این را می توانم بگویم که امسال به لحاظ شکلی و آماری وضعیت بهتری داشتیم و این موضوع در تعداد ناشران شرکت کننده و حضور ناشرانی که پیش از این کمتر به شرکت در نمایشگاه علاقه نشان می دادند، تعداد غرفه ها و تعداد سالن های نمایش کتاب نمود پیدا کرده بود.

مدیرکل ارشاد خوزستان تاکیدکرد: تعدد عناوین کتاب نیز نکته دیگری است که در نمایشگاه امسال به چشم می خورد و فکر می کنم تمام اقشار جامعه اعم از کودک، نوجوان، بزرگسال و دانشجو قادر بودند کتاب های مربوط به خود را از جمله علمی و آموزشی، ادبی، فلسفی، تاریخی و غیره پیدا کنند.

قنواتی در رابطه با مهم ترین نقطه ضعف نمایشگاه امسال گفت: مهم ترین مسئله آن بود که زمان برگزاری نمایشگاه با پارسال متفاوت بود و برای سال آینده، از هم اکنون باید زمان مشخصی را برای برگزاری دهمین نمایشگاه کتاب تعیین کنیم.

وی افزود: این نیازمند ایجاد هماهنگی میان موسسه نمایشگاه های ایران که برگزار کننده نمایشگاه کتاب است، اداره کل ارشاد اسلامی استان و همچنین موسسه نمایشگاهی اینجا دارد که امیدواریم ظرف یکی دوهفته آینده انجام شود.

وی دررابطه با فقدان سیستم های مجهز به نرم افزار جستجوی کتاب در سالن های نمایشگاه گفت: البته علاوه بر سایت اینترنتی موسسه نمایشگاهی، در سالن خلیج فارس یک بخش ویژه جستجو وجود داشت، اما این نظر، نظر درستی است و به دنبال گنجاندن آن در سال های بعد خواهیم بود.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.