موافقت وزرات راه با ساخت آزادراه ایذه – لردگان

عصر جنوب: مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از موافقت وزارت راه و شهرسازی با احداث آزاد راه ایذه – لردگان به طول ۴۳ کیلومتر خبر داد.

نصرالله دهقانی روز چهارشنبه اظهار کرد: با توجه به زمان بر بودن ساخت آزاد راه از موافقت تا اجرای آن، برای بهبود وضعیت محور در کاهش سوانح رانندگی راه و شهرسازی در سه مرحله وارد عمل شده است.

وی اضافه کرد: به دنبال این موافقت بخش خصوصی می تواند برای احداث آزاد راه اعلام آمادگی و سرمایه گذاری کند.

دهقانی با اشاره به اهمیت این محور گفت: درخواست سفر در این محور نشان دهنده رونق و تولید در استان های خوزستان و چهار محال و بختیاری است.

وی توضیح داد: در چارچوب بهبود وضعیت محور، از ۲۲کیلومتر بعد از دهدز به سمت لردگان که به طول ۲۴کیلومتر را شامل می شود عملیات بهسازی تا دی امسال به مناقصه گذاشته می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از اتمام مطالعات باند دوم غیزانیه – هفتکل به طول ۴۵کیلومتر خبر داد که در آستانه مناقصه قرار دارد که تا پایان امسال یا اوایل سال آینده انجام می شود.

دهقانی با اشاره به برگزاری مناقصه احداث ۲۲کیلومتر دیگر از عملیات بهسازی در حد فاصل گردنه سراک افزود: با احداث دو تونل بزرگ در این محور علاوه بر افزایش شتاب حرکت خودروها مسیر به میزان ۲۵ دقیقه کوتاه تر و ایمن تر می شود.

وی توضیح داد: همچنین در قالب یک واریانت جدید گردنه سراک به طور کامل حذف و مسیر جدیدی جایگزین آن خواهد شد.

دهقانی برآورد اجرای این مراحل را یک هزار و ۷۰۰میلیارد ریال اعلام کرد.

مرحله نخست عملیات چهار بانده کردن آزاد راه اهواز – ایذه در استان خوزستان به لردگان در استان چهارمحال و بختیاری از تیر امسال با قرارداد ۸۰۰میلیارد ریالی توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا آغاز شده است.

این مرحله ۵۰کیلومتر طول دارد و مدت زمان اجرای قرارداد سه ساله است.

* مطالعات احداث خط آهن خوزستان – چهار محال و بختیاری آغاز شد

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان همچنین از آغاز مطالعات احداث خط آهن از این استان به چهار محال و بختیاری خبر داد.

دهقانی گفت: این طرح در سفر رییس جمهوری به چهار محال و بختیاری مصوب شده و در حوزه معاون ساخت و نگهداری راه های کشور اجرا می شود.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.