آیت‌الله حیدری: مافیا به نام تامین آب، خوزستان را خشک کرد تا فولاد و باغ پسته را در کویر توسعه دهند

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: حجت‌الاسلام‌والمسلمین حیدری گفت: سیاست غلط وزارت نیرو اجرای طرح‌های انتقال آب عامل اصلی وضعیت فعلی در خوزستان از جمله از بین رفتن نخیلات و خشک شدن رودخانه‌ها و تلاب هاست.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن حیدری، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، در تریبون آزاد مسجد ابوالفضل العباس(ع) منطقه فیه آبادان، خواستار تطهیر وزارت نیرو از مافیای آب در دولت بعدی شد و اظهارداشت: سیاست غلط وزارت نیرو اجرای طرح‌های انتقال آب عامل اصلی وضعیت فعلی در خوزستان از جمله از بین رفتن نخیلات و خشک شدن رودخانه‌ها و تلاب هاست.

وی تصریح کرد: ما اعتراض جدی به انتقال آب از سرچشمه رودخانه‌های کارون، کرخه، دز، هندیجان و.. داریم؛ چراکه آن‌ها به نام تأمین آب شرب استان‌های مرکزی، تونل‌های عجیب‌وغریب برای تأمین آب صنایعی همچون فولاد مبارکه و باغ‌های پسته رفسنجان و فضای سبز به راه انداختند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حیدری ادامه داد: واقعیت‌های موجود استان را به‌صورت کتبی و حضوری در همه سطوح ملی از مقام معظم رهبری گرفته تا شورای عالی امنیت ملی و شورای عالی آب مطرح کردیم که موجب تغییر بینش آن‌ها و جواب دهی نسبی شده است. اکنون هم بر آن عهدیم که حتی اگر زبانمان را قطع کنند از مطالبه گری حقوق مردم دست نمی‌کشیم و سکوت نمی‌کنیم.

وی با اشاره به ضرورت عدم یاس نسبت به تحقق مطالبات محیط زیستی و ضرورت صبر انقلابی گفت: از نخبگان می‌خواهم که ناامید نشوند و به مطالبه گری از راه صحیح خود ادامه دهند. باید با تمام قوا در انتخابات جهت تغییر وضع موجود شرکت کنیم و این پیام را به دولت جدید بدهیم که چرا وزارت نیرو از متخصصان خوزستانی تهی شده است؟ نخل‌های سربریده آبادان و خرمشهر نتیجه عملکرد وزارت نیرو است.

این استاد حوزه و دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود به ضعف امکانات تحصیلی در مقاطع آموزشی مختلف اشاره کرد و گفت: این امکانات باید افزایش یابد، زیرا در صورت مهیا شدن بستر قطعاً رشد بیشتری حاصل می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حیدری، در پایان مهم‌ترین دلیل عدم جذب و استخدام جوانان تحصیل‌کرده را پیاده‌سازی سیاست‌های وزارتخانه‌های نفت، صمت و نیرو از سوی مدیران پروازی و بی‌تدبیری آن‌ها دانست و گفت: برخی از مدیران به‌صورت اتوبوسی نیرو وارد اهواز می‌کنند و حتی نیروهای خدماتی را نیز با خود می‌آورند؛ بنابراین باید در دولت آینده باید به نیروهای بومی اولویت داده شود.