دانش‌آموزان خوزستانی نسبت به میانگین کشوری چاق‌تر هستند

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: خوزستان مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه قرنطینه ناشی از کرونا، بی‌تحرکی و ریزه‌خواری، باعث اضافه وزن دانش‌آموزان شده است، گفت: میانگین استان خوزستان در مرحله اول طرح “کوچ” (کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان) نشان می‌دهد که دانش‌آموزان ما نسبت به میانگین کشوری چاق‌تر هستند.

کوروش مودت با اشاره به اجرای طرح ملی “کوچ”، اظهار کرد: طرح ملی کوچ بحث کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان را پیگیری می‌کند. در مرحله نخست این طرح ملی حدود ۷۹۰ هزار دانش‌آموز و در مرحله دوم نیز حدود ۷۰۰ هزار دانش‌آموز در خوزستان پوشش داده شدند.

وی در ادامه با بیان اینکه دلیل افزایش وزن در کودکان به دلیل شرایط کرونایی است، گفت: کودکان در شرایط قرنطینه ناشی از کرونا از نظر جسمانی و روانی آسیب پذیر شده‌اند؛ در نتیجه مستلزم حمایت از سمت خانواده هستند. قرنطینه ناشی از کرونا، بی‌تحرکی و ریزه‌خواری، باعث اضافه وزن دانش‌آموزان شده است و لازمه پیشگیری از اضافه وزن و چاقی، تحرک و کنترل تغذیه است.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه تنها راه‌حل، فعالیت بدنی، کنترل تغذیه و بازگشایی مدارس است، یادآور شد: با توجه به اینکه دانش‌آموزان آینده‌سازان کشور هستند، باید در اولویت واکسیناسیون کرونا قرار گیرند.

وی در پایان با بیان اینکه نتایج مرحله دوم طرح کوچ هنوز اعلام نشده است، گفت: میانگین استان خوزستان در  مرحله اول طرح کوچ نشان می‌دهد که دانش‌آموزان ما نسبت به میانگین کشوری چاق‌تر هستند، بنابراین به والدین توصیه می‌شود که به تحرک و تغذیه سالم فرزندان خود توجه داشته باشند.

منبع