۲۰ هزار نفر از کادر درمان خوزستان هنوز واکسن دریافت نکرده‌اند

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: از ۳۵ هزار نفر پرسنل درمانی استان، ۱۵ هزار نفر واکسن دریافت کرده‌اند و ۲۰ هزار نفر هنوز واکسن نزده‌اند.

فرهاد ابول نژادیان اظهارداشت: درحال حاضر ۱۵ هزار نفر از پرسنل کادر درمان استان خوزستان واکسینه شدند که البته از جمعیت ۳۵ هزاری نفری پرسنل درمانی استان ۲۰ هزار نفر هنوز واکسینه نشدند البته تمام پرسنلی که مستقیماً با کرونا در ارتباط هستند واکسینه شدند و مابقی در بخش های غیر کرونایی در حال خدمت هستند که البته ما پیگیر هستیم.

وی در ادامه گفت: سلامت نگه داشتن نیروهایی که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند از اولویت‌های ستاد کرونا است و ما به جد به دنبال مطالبه واکسن بیشتر برای اختصاص به نیروهای درمان و گروهای پر خطر هستیم که در این زمینه امروز نیز ۴۶۰۰ دوز واکسن کرونا به استان اختصاص یافته است البته تا تامین کامل نیاز استان به واکسن هنوز فاصله است و به این را مطالبه خواهیم کرد.

دکتر ابول نژادیان در تشریح آخرین آمار بستری‌ها در استان اظهار داشت: در حال حاضر ۱۸۳۳ نفر در بیمارستان‌های کرونایی استان بستری هستند که از این تعداد ۱۴۳۱ نفر در بخش عادی، ۴۰۷ نفر در بخش ویژه و ۷۷ نفر در بخش حاد بستری هستند همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۳۴۴۱ نفر به دلیل کرونا به بیمارستان ها مراجعه کردند که ۳۹۱ بستری شدند و ۲۶۵ نفر مثبت قطعی هستند.

سخنگوی ستاد کرونای استان در خصوص آخرین رنگ‌بندی‌های شهرهای استان با اعلام خروج اهواز از وضعیت قرمز گفت: هم اکنون ۹ شهر خرمشهر، امیدیه، بهبهان، لالی، اندیمشک، آبادان شوشتر، دزفول و رامهرمز در وضعیت قرمز، ۹ شهر اهواز، کارون، مسجد سلیمانی، ایذه، شوش، شادگان، باغملک، دشت آزادگان، و بندرماهشهر در وضعیت نارنجی و مابقی شهرهای استان در وضعیت زرد هستند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی اهواز ‌گفت: برخی رنگ بندی کرونایی شهرها دست ما نیست و دست ستاد ملی کرونا است که در بعضی موارد بنده و حتی استاندار خوزستان از برخی رنگ‌بندی ها اطلاع نداریم و در این خصوص تهران تصمیم می‌گیرد.