کرونای جهش یافته جان پنج نفر دیگر را در جنوب غرب خوزستان گرفت

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان از مرگ پنج نفر دیگر در جنوب غرب خوزستان بر اثر ابتلا به ویروس جهش یافته خبر داد.

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: شکرالله سلمان‌زاده، رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان آبادان، امروز در تشریح آخرین وضعیت بیماری کرونا در جنوب غرب خوزستان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته از ۳۲۲ نمونه آزمایش گرفته شده تعداد ۱۵۹ مورد جدید مثبت در این نمونه گیری‌ها به ثبت رسیده است، از این تعداد ۴۷ نفر مربوط به آبادان، ۶۱ نفر از خرمشهر و ۵۱ نفر در شادگان مثبت قطعی ابتلا به کووید-۱۹ گزارش شده است.

وی با بیان اینکه از این ۱۵۹ مورد مثبت جدید ۱۳۸ نفر به صورت سرپایی هستند، گفت: از این افراد مبتلا که با دریافت نسخه به قرنطینه خود در منازل هدایت شدند، تعداد ۳۸ نفر در آبادان، ۴۹ نفر خرمشهر و ۵۱ نفر شادگان  هستند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته نیز، جنوب غرب خوزستان، ۳۹ نفر بستری به موارد پذیرش خود افزوده است و در مقابل ۲۱ نفر نیز با کسب بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

سلمان‌زاده اذعان کرد: متأسفانه در ۲۴ ساعت اخیر، پنج مورد فوت ناشی از ابتلا به ویروس جهش یافته گزارش شده است، که افراد فوت شده دو نفر از آبادان، دو نفر در شادگان و یک نفر از خرمشهر بوده‌اند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر، در بیمارستان‌های معین این دانشکده، ۱۸۹ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ بستری هستند.