شهردار مشراگه: راه چاه‌های نفت‌ را با حفر‌ خندق‌ مسدود کردیم‌

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: شهردار شهر مشراگه از توابع شهرستان رامشیر استان خوزستان می‌گوید‌ صبح امروز به همراه کارکنان شهرداری این شهر با حفر خندق و دیواره‌های خاکی، اقدام به بستن راه‌های منتهی به دکل‌های نفتی کرده است.

مهدی خالدی در گفتگو با خبرنگار عصرجنوب گفته است؛ این اقدام او پس از بی نتیجه ماندن سه سال مکاتبه و مذاکره با مسئولین‌ شرکت بهره برداری مارون و نفت و گاز آغاجاری صورت گرفته است.

شهرداری شهر مشراگه ادامه می‌دهد: دکل‌های نفتی در خیابان‌های این شهر در حال حفر‌ چاه‌های نفت هستند و برخی دکل‌ها به فاصله ۵۰ متری منازل مسکونی، مدرسه و یا ساختمان شهرداری احداث شده‌اند.

او می‌گوید دکل‌های حفاری نفت متعلق به شرکت ملی حفاری هستند که نفت استخراج شده را به مناطق نفت‌خیز‌ جنوب تحویل می‌دهد.

خالدی‌ با اشاره به جلسه اخیر خود که با حضور استاندار خوزستان و مدیران‌ شرکت‌های نفتی برگزاری شده اضافه می‌کند: شرکت نفت و گاز مارون و بهره برداری آغاجاری حاضر به پرداخت عوارض که حق شهرداری این شهر است نشده‌اند.

شهردار مشراگه با گلایه از شرکت‌های نفتی می‌گوید در جریان سیل‌ و آبگرفتگی‌های اخیر، علیرغم‌ آنکه ماشین‌آلات شرکت‌های نفتی در محدوده شهری قرار داشتند، اما آنها حاضر به کمک به مردم شهر نشدند.

او در ادامه به خبرنگار عصرجنوب می‌گوید‌: صبح امروز به همراه کارکنان شهرداری ابتدا به دکل حفاری نفت که در جوار یک مدرسه بود رفتیم و با حفر خندق مسیر منتهی به آن را مسدود کردیم و سپس راه ارتباطی چاه دوم که همجوار ساختمان شهرداری مشراگه است را با دیواره‌های خاکی سد کردیم و اعلام کردیم اجازه ورود و خروج و فعالیت به هیچ‌کدام از تاسیسات نفتی در محدوده شهری را نخواهیم داد.

مهدی خالدی با اشاره به تهدیدهای صورت گرفته از سوی مدیران شرکت‌ نفت تاکید می‌کند تا زمان‌ پرداخت حق مردم این شهر محروم از سوی شرکت‌های نفتی به هیچ وجه اجازه فعالیت به چهار چاه و دکل‌های حفاری نفت، پمپ سایت و کارگاه‌های نفتی را نخواهیم داد.