بز وحشی دیمه برای درمان به دامپزشک پناه برد!

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: اداره کل حفاظت محیط خوزستان در روایتی از سوی یکی از محیط‌بانان نوشت: صبح امروز در منطقه حفاظت شده دیمه ( سایت احیا و تکثیر آهو) در شهرستان رامهرمز به یک پدیده و ماجرایی جالب و کم نظیر برخورد کردم که اتفاقی نادر و جالب است.
در حالی که گروهی از محیط بانان به همراه دامپزشک به صورت گروهی جرگه در حال پایش سایت۱۲۰ هکتاری دیمه بودند، یک رأس بز وحشی که از بزغالگی با آهوها بزرگ و در گله آنها بزرگ شده و اتفاقا بسیار وحشی تر از همه بود ، بطوری که هیچ وقت طی ۵ تا ۶ سال گذشته اجازه نزدیک شدن کمتر از ۵۰۰ متر نمیداد در یک واقعه عجیب به سمت گروهی که ۷ نفر بودیم ، آمد.

کم کم نزدیک و نزدیکتر شد، همکار دامپزشک به سمتش رفت ولی این بز وحشی نه تنها فرار نکرد بلکه به سمت دکتر و یکی از محیط بانان آمد و اجازه داد تا به او دست بزنند. برای من عجیب بود گفتم شاید مشکلی یا بیماری دارد! بله درسته به دلیل نامعلومی یکی از شاخ های او شکسته بود و در حالی که شاخ آویزان و عفونت کرده بود، او خودش برای مداوا پیش قدم شد.
او را مداوا کردیم ، شاخ شکسته را بریدیم ، ضد عفونی و پانسمان شد و الان تا بهبودی کامل تحت درمان در پاسگاه محیط بانی دیمه نگهداری میشه و قرار است سه روز بعد رها سازی شود.