هشدار افزایش دبی رودخانه دز

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران دزفول نسبت به افزایش دبی رودخانه دز به ۶۰۰ مترمکعب بر ثانیه هشدار داد.

ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان دزفول طی اطلاعیه ای هشدار داد: دبی رودخانه دز از ۵۰۰ مترمکعب بر ثانیه به ۶۰۰ مترمکعب بر ثانیه افزایش می‌یابد بر این اساس لازم است شهروندان در مناطق مجاور و حاشیه رودخانه موارد ایمنی و احتیاط را رعایت کنند.

در این اطلاعیه آمده است: پیرو اخطاریه های قبلی در خصوص پیش بینی بارش شدید باران در استان‌های مجاور بویژه حوضه های بالادست سد دز و لزوم رهاسازی آب برای مدیریت حجم ذخایر در پشت این سد، دبی رودخانه دز به ۶۰۰ مترمکعب بر ثانیه افزایش می‌یابد.

این ستاد از همشهریان خواست برای جلوگیری از وقوع هرگونه حادثه تا اطلاع ثانوی از نزدیک شدن به رودخانه ها، مسیل ها و کانال‌های آب، توقف و یا اسکان موقت در پارک های ساحلی و در معرض وقوع سیلاب و تردد با شناورهای سبک خودداری کنند.

هواشناسی صفی آباد دزفول اعلام کرد هوای این شهرستان در روز جمعه گرم و در روز شنبه با ورزش باد نسبتا زیاد همراه خواهد بود.

شنبه تا یکشنبه نیز احتمال بارندگی بین صفر تا ۵ میلیمتر برای دزفول پیش بینی شده است.