باران بیش از ۱۰۰۰ خوزستانی را روانه بیمارستان کرد

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir:

بارش باران در اهواز و برخی شهرهای استان خوزستان، تاکنون ۴۵۶ نفر از مردم خوزستان را به دلیل عارضه تنگی نفس به مراکز درمانی کشانده است.

به گزارش خبرنگار مهر، هر ساله با اولین بارش باران پائیزی در اهواز و اغلب شهرهای صنعتی، موجی از بیماران با علائم تنگی نفس به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند. منشأ این تنگی نفس گفته می‌شود از فعالیت‌های تأسیسات نفتی استان خوزستان و وجود پرتعداد نوعی درخت به نام کونوکارپوس است.

شب گذشته باران در برخی شهرهای استان خوزستان از جمله اهواز آغاز شد و به گفته مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در ۲۴ ساعت گذشته ۴۵۶ نفر به مراکز درمانی تحت پوشش این دانشگاه به علت تنگی نفس مراجعه کرده‌اند.

فرهاد حمزه لویی توضیح داد: همه شهرهای استان خوزستان تحت پوشش این دانشگاه نیستند و آمار دقیقی از سایر شهرهای استان در اختیار ندارد ولی این آمار مربوط به بیمارانی است که به مراکز درمانی این دانشگاه در ۲۴ ساعت گذشته و تا ساعت هشت صبح امروز است.

وی عنوان کرد: از ۴۵۶ نفری که به مراکز درمانی این دانشگاه مراجعه کرده‌اند، ۷۷ نفر بستری شده‌اند و مابقی به صورت سرپایی درمان شده‌اند.

این در حالی است که برخی از مردم در فضای مجازی با انتشار تصاویری اعلام کرده‌اند که مراکز درمانی اهواز به خصوص بیمارستان گلستان به علت هجوم مردمی که دچار تنگی نفس شده‌اند با کمبود امکانات و فضا مواجه شده‌اند.

شهرهای دزفول، شوش، آبادان، خرمشهر و شادگان و … جزو شهرهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیست.