۶ هزار خانواده خوزستانی در سیل وسایل خود را از دست دادند

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: ۶ هزار خانواده خوزستانی در جریان سیل این استان وسایل زندگی خود را از دست دادند.

علی خدادادی ظهر امروز در حاشیه آئین تحویل محموله اهدایی برنامه جهانی غذا(WFP) سازمان ملل به مناطق سیل زده استان اظهار کرد: حضور عوامل مختلف داخلی و خارجی و ارائه کمک‌های مادی، زمینه‌ساز افزایش تحمل و تاب آوری را در مردم آسیب دیده ایجاد کرد.

وی افزود: این رفتار و این حمایت، زمینه‌ساز و مروج فرهنگ بشردوستانه ای است که از سوی افراد و مجموعه‌های محلی، ملی و بین‌المللی در حال اتفاق است. این نوع فعالیت‌های بشردوستانه علاوه بر حمایت‌های مادی، دارای یک بار فرهنگی است که ارزش والایی را با خود به همراه دارد و قدم‌هایی که در این راستا برداشته شده، با توجه به وجود شرایط سخت و خسارات سنگین به مردم، زمینه ساز افزایش تاب آوری را ایجاد کرده است.

خدادادی بیان کرد: بی شک حضور عوامل مختلف داخلی و خارجی و ارائه کمک‌های مادی، زمینه‌ساز افزایش تحمل و تابآوری را در مردم آسیب دیده ایجاد کرد که این فعالیت‌های قابل تقدیر و ستایش است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان تصریح کرد: حضور برنامه جهانی غذا و تأمین بخشی از معیشت مردم آسیب دیده بسیار مهم قلمداد می‌شود چرا که بسته‌های اهدایی این مجموعه در آستانه عید سعید فطر که در استان خوزستان از اهمیت بسزایی برخوردار است، توزیع می‌شود.

خدادادی گفت: با توجه به اهدای بسته‌های غذایی، تلاش ما این است که علاوه بر مواد غذایی، بسته‌های حاوی البسه و ست‌های بهداشتی را تأمین کرده و بین افراد سیل زده توزیع کنیم.

وی توضیح داد: منازل بیش از دو هزار و ۶۰۰ خانوار به نوسازی کامل، ۱۱ هزار خانوار به بازسازی و تعمیر و ۶ هزار خانوار وجود دارد که وسایل زندگی خود را در جریان سیل از دست داده اند.

خدادادی اظهار کرد: بیش از ۳۰ هزار خانوار در جریان سیل فروردین خوزستان تأثیر پذیرفتند. این تأثیرپذیری به دو مقوله منازل مسکونی و زمین‌های کشاورزی برمی گردد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان عنوان کرد: با توجه به ضرورت امیدزایی در بین خانوارهای آسیب دیده، در حال حاضر باید زمینه کشت تابستانه حدود ۲۰۰ هکتار تا ۱۵ خرداد فراهم شود که بخشی از تألمات روحی افراد سیل زده مرتفع شود.