بی‌پولی، گلبال بانوان خوزستان را به تعطیلی کشاند/مربی استان: خانه‌نشین شده‌ایم

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: مربی گلبال بانوان خوزستان از تعطیلی تمرینات تیم استان به دلیل مشکلات مالی هیات خبر داد.

آرزو حاجیان در گفت‌وگو با ایسنا ، اظهارکرد: هیات ورزش‌های کم‌بینایان و نابینایان استان چند سالی بود که رییس هیات نداشت و به صورت سرپرست اداره می‌شد و سرپرست هیات نیز نمی‌توانست وارد بحث استعدادیابی شود و در حال حاضر نیز که چند ماهی است، تکلیف رییس هیات خوزستان مشخص شده، متاسفانه نبود بودجه لازم باعث شده است که برخی فعالیت‌ها مانند فعالیت رشته گلبال بانوان متوقف شود.

وی با اشاره به مشکلات مالی هیات ورزش‌های کم‌بینایان و نابینایان استان، گفت: ورزشکاران کم‌بینا و نابینا برای حضور در محل تمرین باید با سرویس رفت و آمد داشته باشند و هیات نیز می گوید به دلیل مشکلات مالی، هزینه پرداخت پول سرویس و حتی دستمزد مربیان را ندارد. اسفندماه سال گذشته با هر سختی که بود به رقابت‌های لیگ گلبال بانوان کشور اعزام شدیم ولی از آن زمان به بعد دیگر تمرینات تیم خوزستان برگزار نشد.

این مربی رشته گلبال بیان کرد:‌ مردادماه سال جاری نیز مسابقات قهرمانی کشور را در پیش داریم که برای حضور ورزشکاران‌مان در تیم‌ملی بسیار حائز اهمیت است و اگر خوزستان در این مسابقات شرکت نکند، طبیعتا گلبالیست‌های خوزستانی شانس عضویت در تیم‌ملی را از دست می‌دهند، در حالی‌که ما نفرات خوبی داریم که می‌توانند در تیم‌ملی باشند.

وی عنوان کرد: در گلبال بانوان، پتانسیل و استعدادهای خوبی داریم و من به رییس هیات نیز تاکید داشته‌ام که باید استعدادیابی صورت بگیرد اما آقای انصاری اعلام کرده است که بودجه لازم را برای سرمایه‌گذاری در این بخش ندارد. متاسفانه به دلیل مشکلات مالی در حال از دست دادن استعدادهای‌مان هستیم و از سوی دیگر هم اگر وارد بخش استعدادیابی نشویم، تیم خوزستان خالی از ورزشکار می‌شود.

حاجیان با بیان این‌که امیدوارم رییس هیات و مسوولان استان برای از سرگیری تمرینات تیم بانوان استان کاری انجام دهند، گفت:‌ گلبال، رشته اول ورزش‌های نابینایان و کم‌بینایان است ولی فعلا خانه‌نشین شده‌ایم و امیدوارم با اقدامات لازم و به موقع باعث شوند که این گلبالیست‌ها در خانه ننشینند و برای تمرین به سالن بیایند. مسوولان استانی باید به هیات ورزش‌های نابینایان و کم‌بینایان خوزستان کمک کنند تا مشکلات مالی آن حل شود.

وی خاطرنشان کرد: تیم خوزستان همیشه در مسابقات کشوری در رده  اول یا دوم بوده است ولی اکنون تمرین نداریم و اصلا مشخص نیست که به مسابقات کشوری پیش‌رو نیز اعزام می‌شویم یا نه. بازهم تاکید می‌کنم اگر نرویم با ورزشکاران و مربیان استان شانس دیده شدن و حضور در تیم‌ملی را از دست می‌دهند. من احساس می‌کنم کسی صدا ما را نمی‌شنوند و رها شده‌ایم.