تقاضای انجمن تالاسمی از مردم خوزستان برای اهدای خون / بیماران خوزستانی با کمبود شدید خون مواجه‌اند

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: مریم خوش‌اخلاق اظهار کرد: به طور معمول در ماه مبارک رمضان اهدای خون و در پی آن ذخائر خونی کاهش می‌یابد و این موضوع مشکلات زیادی برای بیماران تالاسمی ایجاد می‌کند.

وی افزود: برخی مردم تصور می‌کنند که اهدای خون در ماه مبارک رمضان مشکلی برای روزه‌داری آن‌ها ایجاد می‌کند در صورتی که اهدای خون در ماه رمضان هیچ مشکلی ندارد. همچنین برخی تنها در شب‌های قدر اقدام به اهدای عضو می‌کنند در حالی که ثواب اهدای خون در شب‌های قدر یا دیگر ایام ماه رمضان تفاوتی ندارد و آنچه اهمیت دارد نیت این کار خیر است.

مدیرعامل انجمن تالاسمی خوزستان گفت: بیماران تالاسمی بستگی به شرایط بیماری هر دو هفته یکبار تا هر ۴۰ روز یکبار خون دریافت می‌کنند اما با توجه به کاهش ذخایر خونی، اکنون بیماران تالاسمی با کمبود شدید خون مواجه هستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر برخی بیماران تالاسمی مدت بیشتری در نوبت خون‌گیری می‌مانند و این موضوع مشکلاتی از قبیل وقفه در فعالیت اجتماعی، کم‌خوابی و کم‌اشتهایی را در پی دارد.

خوش‌اخلاق گفت: از مردم می‌خواهیم نسبت به اهدای خون اقدام کنند تا بیماران تالاسمی بیش از این سختی را تحمل نکنند/ایسنا

 

اهداکنندگان می توانند با مراجعه به مراکز انتقال خون در شهرستان خود در این اقدام خداپسندانه شرکت و نسبت به اهدای خون اقدام کنند.