تعیین روز قیامت توسط کیهان‌شناس پروفسور امیرحشچی

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: پروفسور حسن امیرحشچی از کیهان‌شناسان به‌نام کشور با انتشار مطلبی در صفحه اینستاگرامش از جدیدترین محاسبات خود در خصوص زمان پایان جهان و یا روز قیامت اطلاعات تازه‌ای ارائه کرد.

امیرحشچی‌ نوشت: “یکی از سوالات بسیار اساسی بشر در طول تاریخ تعیین زمان روز قیامت است. روزی که همه کائنات در هم فرو می پاشد و جهان هستی نابود می شود. به همین خاطر تصمیم گرفتم که با استفاده از داده های کیهانی چند ماهواره از جمله ماهواره پلانک که در حال رصد انفجارهای ابرنواختری در فواصل چندین میلیارد سال نوری می باشد و نیز نسبیت عام انشتین با فرض ساده ترین مدل کیهانی و مفهوم انرژی تاریک، زمان پایان جهان یا همان روز قیامت را تعیین کنم.

این دانشمند معاصر در ادامه آورده است: “اینکار با استفاده از محاسبات ریاضی و تحلیل آماری موسوم به زنجیره مارکوف روش مونت کارلو صورت گرفته و از دقت بالایی برخوردار می باشد.

فیزیکدان و کیهان‌شناس خوزستانی که این محاسبات را در زادگاهش انجام داده با اعلام ۹۵ درصد درجه اطمینان برای این محاسبات آورده است: “بنابر محاسبات صورت گرفته، تا بیست و چهار میلیارد سال دیگر خبری از روز قیامت و پایان جهان نیست، همچنین بر اساس این محاسبات قطعا تا سه هزار و ششصد و پنجاه میلیارد سال دیگر روز قیامت فرا خواهد رسید.”