حادثه خط لوله ۴۲ اینچ نفت صادراتی امیدیه تلفاتی نداشت

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: استاندار خوزستان گفت: حادثه خط لوله ۴۲ اینچ نفت صادراتی امیدیه تلفاتی نداشت و در جریان این حادثه پنج نفر دچار مشکل تنفسی شدند که به بیمارستان اعزام و درمان شدند.

غلامرضا شریعتی دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: خط لوله ۴۲ اینچ نفت صادراتی امیدیه به اهواز با آنکه در حال تعمیر بود، به دلیل برخورد لودر و نشت نفت به بیرون دچار حریق و انفجار شد که برای جلوگیری از گستردگی حادثه انفجار ، شیر خط لوله نفت و گاز مجاور را بستیم ولی باید مقدار نفت و گازی که در لوله ها هست، به طور کامل بسوزد تا بعد از آن بتوان تعمیرات را آغاز کرد.
وی توضیح داد: به دلیل نزدیکی خط لوله ۱۲ اینچی گاز مایع به محل حادثه، این خط نیز دچار حادثه شده است.
وی گفت: خوشبختانه حادثه مذکور تلفات جانی نداشته و یک روستا که در نزدیکی این خط لوله قرار داشته تخلیه شده و هیچ مشکل خاصی برای اهالی آنجا به وجود نیامده است.
فرماندار امیدیه نیز گفت: با توجه به کاهش مقدار نفت باقی مانده در این خط لوله ، پیش بینی می شود تا عصر امروز این آتش سوزی به طور کامل مهار و اطفا شود.
مهران رفیعی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : در پی این حادثه روستای صالح آباد که در نزدیکی خط لوله و در فاصله ۵۰متری آن واقع شده به طور کامل تخلیه شد.
وی با بیان این که این روستا تنها دارای سه خانوار است توضیح داد: دامهای روستاییان نیز از محل تخلیه شده اند.
فرماندار امیدیه ادامه داد: با توجه به اینکه خانه های روستا بلوکی هستند، خسارت وارد شده هنوز مشخص نیست هر چند به نظر میرسد خسارتها جزیی باشد ولی پس از مهار کامل آتش اعلام می شود .
وی گفت: در حال حاضر نیز نفت موجود در لوله کاهش پیدا کرده که پس از سوختن کامل این نفت عملیات تعمیر آغاز می شود.
ظهر امروز براثر برخورد یک لودر با خط انتقال نفت۴۲ اینچ امیدیه به اهواز در حین تعمیر، این خط دچار آتش سوزی شد.