بیشترین میزان باران خوزستان در صفی آباد دزفول ثبت شد

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: بیشترین میزان بارندگی ۲۴ ساعت گذشته خوزستان در صفی آباد دزفول با ۳۸٫۳ میلیمتر ثبت شد.

محمد سبزه زاری اظهار داشت: میزان بارندگی در این مدت در مسجدسلیمان ۲۸٫۹، شوش ۲۸٫۸، حسینیه اندیمشک ۲۷٫۳، شوشتر ۲۲٫۵، گتوند ۱۵٫۳، لالی ۱۰٫۲، اهواز ۶٫۷، بستان ۳٫۸، ایذه ۳٫۲، امیدیه ۲٫۶، دهدز ۲٫۲، شادگان ۱٫۹، آغاجاری ۱٫۶، رامهرمز ۰٫۸، بهبهان ۰٫۵، هندیجان و بندر ماهشهر ۰٫۱ و آبادان ۰٫۰۱ میلیمتر گزارش شد.
وی افزود: با تاثیر سامانه بارشی شاهد بارش باران در بیشتر نقاط استان بودیم که این بارش ها در مناطق شمالی و شرقی از شدت بیشتری برخوردار بود.
سبزه زاری بیان کرد: با خروج این سامانه از فردا آسمانی صاف تا قسمتی ابری پیش بینی می شود و در برخی ساعات امروز وزش بادها قابل ملاحظه است.
مدیر کل هواشناسی خوزستان ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته آغاجاری با ۲۷٫۶ و دهدز با هشت درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط خوزستان بودند و حداکثر دمای اهواز به ۲۶٫۶ و حداقل به ۱۵٫۸ درجه سانتیگراد رسید.
بر اساس این گزارش یک سامانه بارش‌ زا از اواسط روز پنجشنبه گذشته تا اواخر روز جمعه بر خوزستان حاکم بود؛ سامانه بارشی جدید از اواخر وقت روز شنبه ۲۵ اسفند وارد خوزستان شد. بیشترین میزان بارندگی از ابتدای سال زراعی جاری تا ۲۶ اسفند ۹۱۰٫۷ میلیمتر اعلام شد.