هشدار نسبت به وقوع بارش های تگرگ ، برف و تندبادهای لحظه ای در خوزستان

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir:

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان نسبت به وقع بارش همراه با رعد و برق ، تگرگ ،تندباد لحظه ای و برف در استان هشدار داد.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت : پیرو اطلاعیه و اخطاریه های اداره کل هواشناسی خوزستان با تقویت سامانه بارشی از روز جمعه دوم آذر تا دوشنبه پنجم آبان ماه وقوع بارشهای فراگیر وحجیم در اکثر نقاط استان و همراه بودن بارشها با رعدوبرق، تندبادلحظه ای، وزش بادهای قابل ملاحظه تا نسبتاشدید و احتمال تگرگ وجود دارد.
کیامرث حاجی زاده افزود : انتظاربیشترین حجم بارشها در مناطق شمال، شمال شرق، ارتفاعات و به صورت نقطه ای در برخی نقاط جنوبی و پیش‌بینی اوج بارش ها در اواخروقت جمعه دوم آذر و اواخر وقت شنبه سوم آذرماه و در ارتفاعات به صورت برف و با توجه به حجم بارشها انتظار آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه ها و پیش بینی مواج و طوفانی بودن شمال خلیج فارس در ایام مذکور پیش بینی می شود.
وی ادامه داد : در این اطلاعیه از اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ها خواسته شده است نسبت به اتخاذ تمهیدات و انجام اقدامات لازم ، حضور اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران و دستگاه‌های مرتبط و مورد نیاز شهرستان در محل کار، آماده باش نمودن دستگاه‌های مرتبط، مراکز درمانی، خدماتی، عملیاتیو امدادی و اطلاع رسانی به روستائیان ، کشاورزان دامداران ، صیادان را انجام و شهروندان از نزدیک شدن به رودخانه و مسیل ها خودداری کنند.

بارش باران از فردا در خوزستان

از روز جمعه بارش های فراگیر و پر حجم بیشتر نقاط خوزستان را فرا می گیرد.
مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت : با تقویت سامانه بارشی از روز جمعه تا روز دوشنبه شاهد بارشهای فراگیر و حجیم در بیشتر نقاط استان خواهیم بود .
محمد سبزه زاری با اشاره به اینکه بارشها با رعد و برق ، تندباد لحظه‌ای، وزش بادهای قابل ملاحظه تا نسبتا شدید و احتمال تگرگ همراه خواهد بود افزود : بیشترین حجم بارشها در مناطق شمال، شمال شرق ، ارتفاعات و بصورت نقطه‌ای در برخی مناطق جنوبی مورد انتظار می‌باشد.
وی ادامه داد : اوج بارشها در اواخر وقت جمعه و اواخر وقت شنبه بوده و در ارتفاعات بارشها بصورت برف پیش بینی و با توجه به حجم بارشها انتظار آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و طغیان رودخانه ها وجود دارد که در این ایام شمال خلیج فارس مواج و طوفانی پیش بینی می‌شود.
در ۲۴ ساعت گذشته اهواز با ۲۴ بیشترین و دهدز با ۶ درجه کمترین دما در استان داشته و در این مدت بشترین و کمترین دما در اهواز ۲۴ و ۱۴ درجه گزارش شده است.

مطالب پیشنهادی