مدیرکل: بحران‌های خوزستان به ابربحران تبدیل می‌شوند

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir:  مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان گفت: وقتی خوزستان دچار بحران شود، به دلیل گستردگی آن تبدیل به ابربحران خواهد شد.

کیامرث حاجی زاده ظهر امروز شنبه در همایش و هفتمین کارگاه بین‌المللی گرد و خاک در اهواز اظهار کرد:  تغیر شرایط اقلیمی در همه جهان در حال رخ دادن است و دخالت عوامل انسانی در این زمنیه نقش بسیار زیادی دارد و چنین شرایطی در خوزستان باعث شده تا زندگی ساکنان این استان به خطر بیفتد.

وی افزود: متاسفانه درگیر شدن ساختار دولتی کشورهای همسایه با گروه های تکفیری و جنگ باعث شده تا توجه آنها به مسائل زیست محیطی کم شود.

حاجی زاده با بیان انیکه سد سازی های بی رویه در کشور عراق نیز یکی از عوامل تشدید پدیده گرد و غبار در استان شده است، تصریح کرد: تنوع اقلیمی و هوایی، شرکت های نفت و صنایع بزرگ کشاورزی، شیلات و صنعت سد سازی، خوزستان را از سایر استان ها متمایز کرده است، وقتی چنین استانی دچار بحران شود، به دلیل گستردگی آن تبدیل به ابربحران خواهد شد.

وی افزود: در دولت تدبیر و امید، فعالیت های بسیار خوبی در استان خوزستان صورت گرفت و اعتبارات کلانی نیز برای این موضوع تخصیص یافت.

مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان بیان کرد:حرکت های خوبی در چند سال اخیر صورت گرفت، ۱۰ هزار هکتار از تالاب هورالعظیم احیا شد و در بخش نهال کاری نیز حدود ٢٠ هزار هکتار نهال سازی صورت گرفت.

وی گفت: تلاش های بسیاری برای همراهی کشورهای همسایه در زمینه سیاست های محیط زیستی نادرست در خاورمیانه صورت گرفت اما نتیجه چندانی نداشت در همین راستا نیازمند حمایت سازمان های دولتی و غیر دولتی در کشورهایی که مدافع محیط زیست هستند، هستیم.

مطالب پیشنهادی