۸۰۰ کودک به تحصیل بازگشتند

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان گفت: در دومین سال از اجرای برنامه شناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل تاکنون بیش از ۸۰۰ دانش‌آموز شناسایی و به چرخه تحصیل بازگردانده شدند.
«محمدصادق کریمی‌کیا» در جلسه شناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل استان خوزستان بیان کرد: نباید اجازه دهیم فقر اقتصادی و فرهنگی مانع حضور دانش‌آموزان در کلاس درس شود.
وی گفت: امسال از ظرفیت دفاتر تسهیل‌گری و توسعه محلی جهت بازدید از منازل استفاده کردیم و طبق هماهنگی‌های صورت گرفته بهره‌مندی از ظرفیت مراکز و خانه‌های بهداشت جهت شناسایی و جذب بیشتر در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان تصریح کرد: چهار پروژه آموزشی، شناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل، مدرسه مجازی برای دخترانی که ترک تحصیل کرده‌اند، بورس تحصیلی برای دانش‌آموزان منتخب و مستعد مناطق کم برخوردار و ارتقای رتبه کنکور از جمله طرح‌های آموزشی استانداری خوزستان در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ است که از سوی شورای اجتماعی کشور تامین اعتبار شده‌اند.
وی با بیان اینکه سال گذشته یک هزار و ۱۳۱ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل شناسایی و به چرخه آموزش بازگشتند، تاکید کرد: نگهداری کودکان جذب شده به مراتب مشکل‌تر و از اولویت‌های مهم این طرح است.

مطالب پیشنهادی