طی اطلاعیه ای اعلام شد؛

هشدار هواشناسی کشور در خصوص هوای خوزستان

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور از احتمال وقوع سیلاب در ۵ استان از دوشنبه خبر داد و گفت: برای کاهش خسارات وارده هم‌وطنان نکات احتیاطی را رعایت کنند و در مناطق مستعد وقوع سیلاب از نزدیک شدن به آن مکان خودداری به عمل آورند.

بهنام سعیدی، سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور در خصوص وضعیت آب و هوای امروز و فردا گفت: بنا بر تحلیل آخرین اطلاعات به دست آمده از سازمان هواشناسی کشور، امروز یکشنبه شاهد بارش باران در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و لرستان خواهیم بود.

وی افزود: برای بعد از ظهر امروز در استان خوزستان وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می‌شود که در پی آن کاهش دید به وقوع خواهد پیوست.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور بیان کرد: برای روز دوشنبه بارش شدید باران همراه با آب گرفتگی معابر عمومی و احتمال وقوع سیلاب در استان‌های خوزستان، ایلام، لرستان، کرمانشاه و بوشهر وجود دارد.

سعیدی ادامه داد: همچنین در روز دوشنبه بارش باران همراه با آب گرفتگی معابر عمومی برای استان‌های چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، همدان، کردستان، آذربایجان شرقی و غربی و زنجان پیش بینی می‌شود.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: امروز یکشنبه دریای خلیج فارس مواج است که ارتفاع موج در برخی مناطق به حدود یک و نیم متر می‌رسد. همچنین برای روز دوشنبه مناطق غربی خلیج فارس افزایش ابر، وزش باد شدید، رگبار باران و افزایش ارتفاع امواج تا یک متر را خواهند داشت.

سعیدی در ارتباط با شرایط جوی خلیج فارس ادامه داد: خواهشمند است طی این روزهایی که دریا مواج است، شناورهای سبک تردد پیدا نکنند و از به کارگیری قایق‌های تفریحی سبک خودداری شود.

وی توصیه کرد: برای کاهش خسارات وارده از سیلاب در استان‌هایی که احتمال آن وجود دارد، هموطنان نکات ایمنی و احتیاطی را رعایت کنند و در مناطق مستعد وقوع سیلاب از نزدیک شدن به آن مکان خودداری به عمل آورند.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور در پایان افزود: باید از تردد، اسکان و توقف در حاشیه و بستر رودخانه‌ها خودداری شود، همچنین به دلیل لغزنده بودن جاده، رانندگان نکات ایمنی را رعایت و احتیاط کنند و همه هموطنان به مواردی که از رسانه‌ها پخش می‌شود، توجه داشته باشند.

مطالب پیشنهادی