مالک گروه ملی فولاد تغییر می‌کند؟

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان در خصوص مساله تغییر مالک گروه ملی فولاد ایران گفت: این مساله خط آخر است و با توجه به اینکه کارخانه گروه ملی برای ما مهم است اگر آقای موسی – مالک- نتوانست، این مساله پیگیری می‌شود

سیدعلی بحرینی مقدم  اظهار کرد: برای گروه ملی فولاد ایران توانسته‌ایم یکسری از مصوبات ستاد تسهیل ملی را بگیریم که واقعا این مصوبات، مصوباتی بی سابقه بوده است.

وی افزود: این کار وظیفه استانداری و دستگاه‌های دولتی بوده است و خوشبختانه توانستیم در ستاد تسهیل ملی مصوباتی را بگیریم که به جرات می‌توان گفت برای هیچ شرکتی تاکنون اخذ نشده است.

معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان تصریح کرد: یکی از این مصوبات بحث حد اعتباری و یک ال سی داخلی با ارزش ۱۵۰میلیارد تومان بوده است که بانک ملی باید این مساله را انجام دهد. در خصوص بازگشایی این ال اسی هیات مدیره و مالک گروه ملی باید مراجعه کند و اقدامات لازم را انجام دهد.

بحرینی مقدم بیان کرد: بانک ملی این حد اعتباری را مصوب کرده و هیات مدیره گروه ملی نیز قراردادهای لازم را امضا کرده‌اند و فقط بحث ضمانت‌های مالک گروه ملی مانده است تا کارهای ضمانت اخذ این حد اعتباری و تسهیلات را انجام دهد.

وی با بیان این‌که از چندین کانال پیگیر مساله گروه ملی بوده‌ایم تا هر روشی که سهل الوصول‌تر باشد، آن روش را دنبال کنیم، اظهار کرد: مطمئنا با تزریق این منابع و ورود شمش به گروه ملی می‌توان ۵ خط تولید گروه ملی فولاد ایران را فعال کرد و با گردش منابعی که در این شرکت ایجاد می‌شود، می‌توان حقوق و دیون عقب مانده پرسنل و کارگران زحمتکش این شرکت را به آن‌ها پرداخت کرد.

معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان در خصوص تامین مواد اولیه توسط شرکت ایمیدرو گفت: هماهنگی این مساله به دلیل این‌که تهاتر بین چند دستگاه است، مقداری سخت و زمان‌بر است اما به طور موازی در حال انجام است. انجام این کار به دلیل این‌که زمان‌بر است ممکن است تا پایان امسال محقق نشود.

بحرینی مقدم در خصوص مساله تغییر مالک گروه ملی فولاد ایران گفت: این مساله خط آخر است و با توجه به این‌که کارخانه گروه ملی فولاد ایران برای ما مهم است اگر آقای موسی – مالک فعلی کارخانه- نتوانست، این مساله پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: گروه ملی فولاد ایران دارای اهمیت بسیاری است و در احقاق حقوق پرسنل این کارخانه با هیچ شخص، دستگاه دولتی و خصوصی تعارف نداریم و اگر واقعا بدانیم نسبت به پرسنل و کارگران این کارخانه کم‌کاری و کم‌توجهی می‌شود، قطعا برخورد لازم صورت می‌گیرد و در این زمینه تلاش می‌کنیم تا همه‌جانبه از حقوق کارگران دفاع کنیم.

 

/ایسنا