خوزستان برای میزبانی مسافران نوروزی آماده است

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: استاندار خوزستان گفت:تمهیدات لازم با بهره گیری از تمام امکانات و ظرفیت های موجود برای میزبانی گردشگران و مسافران نوروزی در این استان اندیشیده شده است.

غلامرضا شریعتی در گفت و گو با  ایرنا افزود: در آستانه نوروز کمیته های مختلفی در رابطه با سفرهای نوروزی در مرکز استان و شهرستان ها تشکیل شده و تمهیدات لازم اندیشیده شده و امیدواریم بتوانیم میزبان خوبی برای میهمانان نوروزی باشیم .

وی گفت:شرایط استان شرایط بسیار خوب وپایداری است و مشکل خاصی در خوزستان وجود ندارد و امیدوارم این استان امسال هم میزبان خوبی برای گردشگران داخلی و خارجی باشد.

استاندار خوزستان به ظرفیت های شهرستان شوش به عنوان قطب گردشگری این استان اشاره کرد و گفت: شوش از ظرفیت بالایی در زمینه میراث فرهنگی و مذهبی برخوردار است ضمن اینکه با وجود مناطق عملیاتی نقش عمده ای در میزبانی گردشگران دارد.

وی گفت:خوزستان یکی از استان های مهم و استراتژیک کشور است که علاوه بر دارا بودن جنبه های اقتصادی و آثار تاریخی و گردشگری بسیار زیاد، قطب و پایتخت دفاع مقدس نیز به شمار می رود و به خاطر این ویژگی ارزشمند همه ساله شاهد حضور تعداد بی شماری از مردم کشور و حتی گردشگران خارجی برای بازدید از مناطق عملیاتی دفاع مقدس است.

وی با اشاره به تشکیل ستاد هماهنگی خدمات اجرایی سفر از ۲۷اسفندماه بیان داشت : در این ستاد نماینده همه دستگاه‌های اجرایی نظیر سازمان امداد و نجات، پلیس، پایانه‌ها وراه و شهرسازی حضور دارند.

استاندارخوزستان با تقدیر از اعضای ستاد خدمات اجرایی سفر استان تاکید کرد فعالیت و اقدامات ویژه استان اطلاع‌رسانی شود و حضور دستگاه‌های مختلف در ستاد اجرایی سفر نشان‌دهنده عزم جدی مسئولان استان برای میزبانی مسافران نوروزی است.۲۲ یادمان دفاع مقدس در استان خوزستان وجود دارد.