شرجی زمستانی در خوزستان

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: کوروش بهادری دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: صبح امروز میزان رطوبت هوای اهواز ۹۰ درصد بود که به دلیل مه صبحگاهی میزان دید افقی به یک هزار و ۲۰۰ متر کاهش یافت.
وی گفت: همچنین میزان رطوبت در شهرستان ماهشهر ۹۱ درصد و دید افقی سه کیلومتر و میزان رطوبت در شادگان ۹۴ درصد و دید افقی ۲ کیلومتر بوده است.
مدیر کل هواشناسی خوزستان افزود: در سه روز اخیر در برخی نقاط استان به دلیل کاهش دما شاهد مه صبحگاهی و کاهش دید افقی بودیم ولی به دلیل روند افزایشی دما در استان روزهای آتی پدیده مه صبحگاهی در استان کم تر خواهد شد.
بهادری همچنین ارتفاع وارونگی صبح امروز در اهواز را ۲۲۰ اعلام کرد که نسبت به روز گذشته کاهش داشته است.
وی گفت: امروز انباشت ذرات آلاینده صنعتی نسبت به روز گذشته کمتر شده است و وارونگی دما خطرات کمتری را برای سلامتی مردم دارد.

**آخر هفته بارانی برای خوزستان
مدیر کل هواشناسی خوزستان درادامه اضافه کرد: از روز جمعه هفته جاری سامانه بارشی وارد خوزستان می شود که تمام استان را تحت تاثیر قرار می دهد و تا اوایل روز یکشنه هفته آینده شاهد بارش باران در تمام نقاط خوزستان خواهیم بود.
بهادری عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته آبادان با ۲۶ درجه سانتیگراد بالاترین دما و ایذه با ۲ درجه سانتیگراد کم ترین دما را در خوزستان داشتند.
وی عنوان کرد: دمای هوای اهواز نیز بین ۱۱ تا ۲۵ درجه سانتیگراد نوسان دارد.
روز شنبه پدیده مه صبحگاهی شعاع دید را در آبادان به ۵۰ متر کاهش داد که در نتیجه برخی پروازهای فرودگاه آبادان با تاخیر چند ساعته مواجه شدند.
همچنین دیروز به دلیل بالا بودن میزان آلایندگی مدارس نوبت صبح و بعد از ظهر شهرستان های اهواز و کارون با مصوبه ستاد مدیریت بحران استان تعطیل شدند.