فسخ یک‌طرفه قرارداد در نیم‌فصل ممنوع است

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir:رئیس کمیته نقل‌وانتقالات سازمان لیگ اعلام کرد درخواست فسخ یک‌طرفه قرارداد بازیکنان در طول فصل امکان‌پذیر نیست.

فریبرز محمودزاده در خصوص نقل‌وانتقالات نیم‌فصل اظهار داشت: نقل‌وانتقالات نیم‌فصل برای تیم‌های لیگ برتری از تاریخ ۲۸ آذر آغاز و تا ۲۶ دی‌ماه ادامه خواهد داشت و در لیگ یک هم قرار است از تاریخ ۳۰ آذر تا ۲۸ دی ماه انجام شود. این اختلاف برگزاری نقل‌وانتقالات برای نخستین بار است که رخ می‌دهد و دلیل آنهم این است که بازیکنانی که تا تاریخ ۲۶ دی موفق به حضور در تیم‌های لیگ برتری نشده‌اند, دو روز فرصت داشته باشند تا با تیم‌های لیگ دسته اول قرارداد امضا کنند و بدون تیم نمانند.

وی ادامه داد: باشگاه‌هایی که در کمیته انضباطی پرونده دارند برای اینکه مجوز نقل‌وانتقالات بگیرند باید حداقل ۲۰ درصد از از کل مطالبات رأی‌های صادره را بپردازند. همچنین به ازای هر بازیکنی که می‌خواهند جذب کنند باید به مقدار مبلغ قرارداد این بازیکن, بدهی‌های قبلی‌شان را تسویه کنند. در این‌صورت ثبت قرارداد جدید بعد از صدور مجوز دبیرکل فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان لیگ برای تیم‌های بدهکار بلامانع است.

رئیس کمیته نقل‌وانتقالات سازمان لیگ راجع به اینکه گفته می‌شود که بازیکنان تیم نفت تهران به دلیل اینکه پولی از باشگاه دریافت نکرده‌اند می‌توانند در نیم‌فصل با فسخ یک‌طرفه قرارداد از این تیم جدا شوند, توضیح داد: درخواست فسخ یک‌طرفه در طول فصل امکان‌پذیر نیست و چون نقل‌وانتقالات نیم‌فصل هم در طول فصل محسوب می‌شود این امکان وجود ندارد. البته طبق ماده ۱۵ آیین‌نامه نقل‌وانتقالات اگر بازیکن یا باشگاهی در طول فصل خواهان فسخ یک‌طرفه باشند و اگر به این موضوع در متن قرارداد اشاره شده باشد ما این درخواست را به کمیته تعیین وضعیت بازیکنان ارسال می‌کنیم تا آنها در این مورد تصمیم‌گیری کنند.

محمودزاده درباره اینکه احمدنوراللهی چه زمانی می‌تواند برای پرسپولیس در رقابت‌های لیگ برتر به میدان برود نیز تصریح کرد: برای اینکه نوراللهی بتواند برای پرسپولیس به میدان برود نیاز به مجوز تربیت‌بدنی نیرو‌های مسلح است. اگر خاطرتان باشد یک بار مجوز این بازیکن برای بازی پرسپولیس مقابل الهلال صادر شده بود و اگر این مجوز برای بازی‌های لیگ برتر هم صادر شود نوراللهی به محض صدور مجوز می‌تواند برای تیمش به میدان برود.