۳۲۰۰ نفر در خوزستان معلم حق التدریس شدند/ کمبود ۷ هزار نیروی معلم در خوزستان

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: با وجود جذب و بکارگیری سه هزار و ۲۰۰ نفر معلم حق التدریسی در ابتدای سال تحصیلی جاری،آموزش و پرورش استان در حال حاضر با کمبود هفت هزار نفری معلم مواجه است

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: با وجود جذب و بکارگیری سه هزار و ۲۰۰ نفر معلم حق التدریسی در ابتدای سال تحصیلی جاری،آموزش و پرورش استان در حال حاضر با کمبود هفت هزار نفری معلم مواجه است.

محمد تقی زاده روز پنجشنبه در گردهمایی نیروهای جدیدالورود حق التدریس ناحیه یک اهواز اظهار کرد: در سراسر استان هیچ کلاسی بدون معلم نیست و این مهم تنها با اجرای طرح به کارگیری نیروهای جدید به عنوان معلم حق التدریس ممکن شد.

وی گفت: با رایزنی های صورت گرفته با وزیر مجوز به کارگیری سه هزار و ۲۰۰ نفر دیگر را به عنوان نیروی حق التدریس اخذ کرده ایم که برای سال آینده اجرایی خواهد شد.

وی افزود: آموزش و پرورش خوزستان اولویت خود را توجه به ارتقاء شاخص های کیفی آموزش قرارداده است و استفاده از نیروهای کارآمد و با تجربه در راستای توجه به همین اولویت است.

تقی زاده با بیان اینکه استان خوزستان پس از استان های چهارمحال و بختیاری و کرمانشاه در رتبه سوم نرخ بیکاری در کشور قرار دارد گفت: عنوان سوم نرخ بیکاری کشور برای خوزستان به عنوان یک استان صنعتی که ۸۰ درصد از تولیدات نفتی و پتروشیمی کشور را دارد، زیبنده نیست.

وی افزود: آموزش و پرورش استان علاوه بر اولویت های آموزشی و پرورشی توانسته است در بحث اشتغال نیز کمک شایانی به رشد شاخص اشتغال در استان داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: برای نیروهای جدیدالورود حق التدریس دوره ها و کارگاه های متعدد برگزار شده است تا با آمادگی کامل در کلاس درس حضور یابند.

تقی زاده در پایان گفت: توجه به مهارت آموزی و آموزش مهارت های زندگی باید در دستور کار معلمان قرار گیرد تا دانش آموزان خوزستانی، دانش آموزانی جامعه پذیر و توانمند شوند.

افرادی که از سال ۷۷ تا سال ۹۱ سابقه تدریس در دوره پیش دبستانی یا به عنوان آموزشیار نهضت سواد آموزی با حسب شرایط و با توجه به ظرفیت های موجود به عنوان نیروی حق التدریس به‌کارگیری می‌شوند لازم به ذکر است موارد ذکر شده عیناً بر اساس قانون مصوب مجلس محترم شورای اسلامی است.