خوزستان همچنان درگیر سیل بهمن ماه گذشته!

 عصر جنوب – asrejonoob.ir:  مدیرکل مدیریت بحران خوزستان در خصوص پرداخت خسارات سیل به استان گفت: اعتبارات خسارت سیل جزو اعتبارات ابلاغی است و در این زمینه تاکنون هیچ اعتبار ابلاغی به استان تخصیص داده نشده است.

هاشم بالدی اظهار کرد: تاکنون هیچ اعتباری به عنوان پرداخت خسارات سیل امسال به خوزستان داده نشده است اما پیگیر این مساله هستیم تا مشکلات کشاورزان و دیگر بخش های سیل زده حل شود.

وی در خصوص میزان اعتبارات در نظر گرفته شده برای پرداخت خسارت سیل به کشاورزان خوزستان، افزود: میزان اعتبارات در نظر گرفته شده برای پرداخت به کشاورزان استان بسیار ناچیز است و عدد آن بسیار پایین است به شکلی که حتی قابل گفتن نیست.

بالدی تصریح کرد: میزان خسارات را حدود یک هزار و ۵۳ میلیارد تومان برآورد کرده و به مدیریت بحران کشور داده بودیم اما اعتبار در نظر گرفته شده برای استان بسیار کمتر از این میزان در نظر گرفته شده و فقط در حد ابلاغ است و هیچ تخصیصی هم داده نشده است.

وی گفت: متولی اصلی این مساله سازمان برنامه و بودجه کشور است تا اعتبار ابلاغ شده را به استان جهت پرداخت به کشاورزان و دیگر بخش های سیل زده تخصیص دهد اما تاکنون این اقدام انجام نگرفته است.

بالدی خاطرنشان کرد: همه تاییدیه‌ها در این زمینه گرفته شده و پیگیری‌های لازم انجام شده تا خسارت سیل داده شود و ما همچنان منتظر پرداخت خسارات و تخصیص بودجه ابلاغی به مدیریت بحران استان هستیم.

این در حالی است که چند روز گذشته یکی از نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با یکی از رسانه‌های استان از پرداخت خسارت سیل فروردین ماه امسال به مدیریت بحران استانداری خوزستان خبرداده بود و اعلام کرد که کشاورزان می‌توانند برای دریافت وجه خسارت خود به استانداری مراجعه کنند.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.