الباجی: شرکت نفت به تعهداتش در هورالعظیم عمل نکرده/ هور آب شیرین می خواهد/ این منطقه منشا گردوغبار است

عصر جنوب:  جواد کاظم نسب الباجی  اظهار کرد: با توجه به بهره برداری چاه های نفتی در هورالعظیم دیگر نیازی نیست ورودی های این تالاب مسدود باشد و باید آب به سمت خشکی های تالاب بازگشایی شود.
نماینده مردم اهواز، باوی، کارون و حمیدیه با اشاره به بازدیدی که به همراه اعضای انجمن های زیست محیطی از تالاب هورالعظیم انجام شده بود اظهار کرد: در این بازدید همه به این نتیجه رسیدند که حدود ۵۰ درصد تالاب هورالعظیم آبگیری شده است.
وی با بیان اینکه حدود ۶۰ هزار هکتار از بخش ایرانی هورالعظیم هنوز خشک است اضافه کرد: سازمان آب و برق خوزستان باید سهمیه بیشتری به این تالاب اختصاص دهد و حقابه آن را تامین کند.
کاظم نسب الباجی تاکید کرد: تا زمانی که کانون های گرد و غبار در این تالاب، آبگیری نشود همچنان با مشکل گرد و غبار روبه رو خواهیم بود.
وی همچنین با انتقاد از تخلیه زهاب های کشاورزی و پساب های نیشکر به تالاب هورالعظیم اظهار کرد: شاید این زهاب ها بتواند بخشی از خاک هور را مرطوب کند اما به طور قطع این زهاب های شور تبعات ناگواری برای این تالاب خواهد داشت.
این نماینده مجلس با بیان اینکه هورالعظیم یک تالاب آب شیرین است تاکید کرد: حقابه هورالعظیم باید از آب شیرین رودخانه کرخه تامین شود.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.