امنیت کامل در مرزهای خوزستان

عصر جنوب – asrejonoob.ir: استاندار خوزستان با اشاره به وضعیت امنیتی در دو مرز چذابه و شلمچه در آستانه سفرهای اربعین امسال گفت: در مرزهای خوزستان هم اوضاع تحت کنترل است و هم اشراف امنیتی بر مرزها برقرار است.

غلامرضا شریعتی در حاشیه بازدید از پروژهای عمرانی مرز چذابه در آستانه سفرهای اربعین که امروز (۱۹ شهریور ماه) انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هدف از بازدید امروز، بررسی عملکرد و برنامه ریزی هایی است که از قبل و به منظور برگزاری بهتر و مناسبتر مراسم اربعین حسینی در سال جاری انجام شده است. میزان پیشرفت کارها و برنامه ها و عملکرد در مرز بررسی خواهد شد تا تنگناها و مشکلات موجود بررسی و برطرف شود. پیمانکار پروژه راه چذابه بسیار جدی در حال کار است و صحبت شد که این کار هر چه سریعتر انجام شود.

وی با اشاره به مین روبی منطقه چذابه افزود: نیروهای گروه تخریب در این منطقه زحمات بسیار سنگین و غیر قابل انکاری در مین روبی کشیدند. به علت این که این منطقه میدان مین بود، حدود یک ماه و نیم پیش کار در چذابه متوقف بود. همان زمان هماهنگیهای لازم را انجام دادیم تا زودتر کار مین روبی انجام شود و پس از آن فعال شدند و اکنون خوشبختانه بسیاری از تنگناها رفع شده و کار در این منطقه در حال انجام است.

شریعتی ادامه داد: ایجاد پارکینگ نیز در چذابه در دستور کار است و قرار است پارکینگ۱۰۰ هکتاری با ظرفیت حداقل ۵۰ هزار خودرو در چذابه ایجاد شود.

استاندار خوزستان اظهار کرد: مشکلاتی در سالهای گذشته در ترافیک منطقه وجود داشت و موجب بی نظمی می شد که لازم است این مشکلات برطرف شود. به این منظور برنامه ریزی شده که رفت از یک مسیر انجام شود و برای برگشت نیز لوپ دیگری ایجاد شود تا خودروها در رفت و برگشت با یکدیگر در تداخل قرار نگیرند و موجب ترافیک سنگین نشود و امکان رفت و آمد مانند سالهای گذشته صلب نشود.

وی با بیان این که کار در چذابه در یک ماه و نیم گذشته پیشرفت مطلوبی داشته است، گفت: در هفته گذشته مدیرکل راه، فرمانده انتظامی خوزستان، معاون امنیتی استانداری و فرمانده ارشد سپاه از روند کار در چذابه بازدید کرده اند و تلاش بر این است که کارها در مرز چذابه تا دو ماه آینده انجام شود.

شریعتی افزود: امیدواریم کارهایی که برای سفرهای اربعین امسال مد نظر داریم، در یک تا یک ماه و نیم آینده به پایان برسد و برای سال آینده نیز برنامه داریم که یک مسیر روان ایجاد شود.

وی با اشاره به وضعیت برپایی چادرهای موکب های پذیرایی در محل مرزها در ایام اربعین اظهار کرد: فعلا برنامه ای برای ساخت ساختمان و اماکن ثابت برای موکب ها نداریم زیرا این موضوع مشکلات و مسائل خاص خود را دارد و فعلا این موضوع به صلاح نیست. این موکب ها به صورت موقت ایجاد و از فضای مرز نیز استفاده بهینه می شود و برنامه دیگری در این زمینه نداریم.

استاندار خوزستان با اشاره به وضعیت امنیتی در دو مرز چذابه و شلمچه گفت: امنیت بسیار خوبی برقرار است و اوضاع در مرزهای خوزستان تحت کنترل است. دستگاه های امنیتی و مجموعه اطلاعات و سپاه پاسداران و ارتش به نحو مطلوب و مناسب و به صورت شبانه روزی و طاقت فرسا در رسیدگی به امور مرز زحمت می کشند و از گزارشهایی که به دست می رسد خدا را شاکریم که هم اوضاع تحت کنترل است و هم اشراف امنیتی بر اوضاع مرز برقرار است.

وی با اشاره به پیشرفت کار آماده سازی مرز شلمچه برای سفرهای اربعین نیز اظهار کرد: در شلمچه نیز کار بسیار خوب پیش می رود و پیشرفت کار در شلمچه از مرز چذابه جلوتر است و امیدواریم تا زمان اربعین در چذابه نیز پیشرفت کار به شلمچه برسد. البته کار در شلمچه زودتر آغاز شده و همچنین فاصله مرز شلمچه تا منطقه شهری خرمشهر بسیار کمتر است که موجب شده کار در شلمچه بهتر پیشرفت کند و تلاش می شود در چذابه نیز به همان نقطه برسیم.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.