رییس خانه کارگر: وجود مشکلات کارگران نتیجه عدم مدیریت و نظارت شوراهای شهر است

عصر جنوب – asrejonoob.ir: رئیس خانه کارگر خوزستان گفت: وضعیت پرداخت دستمزد به کارگران در مجموعه شهرداری‌های استان نشانگر عدم مدیریت و نظارت شوراهای شهر بر شهرداری‌ها و عدم نظارت شهرداران بر پیمانکاران طرف قرارداد است.

آقایار حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص وضعیت پرداخت دستمزد کارگران شهرداری‌های استان اظهار کرد: متأسفانه با مشاهده وضعیت پرداخت حق و حقوق کارگران در مجموعه شهرداری‌ها می‌توان به عدم مدیریت و عدم نظارت شوراهای شهر بر شهرداری‌ها و عدم نظارت شهرداران بر پیمانکاران طرف قرارداد پی برد.

وی افزود: قطعا مشکلات مالی شهرداری‌های استان در به تعویق افتادن پرداخت دستمزد کارگران شهرداری اثرگذار است اما در صورت مدیریت هزینه‌ها در شهرداری‌ها قطعا مشکلات ناشی از به تعویق افتادن مکرر حقوق کارگران مختلف ایجاد نمی‌شود.

حسینی خاطرنشان کرد: نباید هر زمانی که قصد جلوگیری از افزایش هزینه‌ها در شهرداری‌های استان وجود دارد، تنها به عدم پرداخت مطالبات، قطع اضافه‌ کاری و تعطیلی کار کارگران متوسل شد و نباید کارگران تاوان این هزینه‌ها و مشکلات را بدهند. در راستای جلوگیری از افزایش هزینه‌ها اولین فکری که به ذهن شهرداری‌ها می‌رسد، به تعویق انداختن دستمزدهای کارگران است.

وی عنوان کرد: اگر شهرداری‌های استان پیمانکارانی قوی بکار بگیرند، شاید مشکلات موجود حل شود. اکنون مشاهده می‌کنیم پیمانکاران شهرداری برای پرداخت دستمزد به کارگران تا زمان وصول مطالبات خود از شهرداری‌ها صبر می‌کنند، در صورتی که این امر خلاف قانون است و کارگران باید دستمزد خود را ماهانه دریافت کنند.

رئیس خانه کارگر خوزستان با بیان اینکه اکثر کارگران پیمانکاری شهرداری‌های استان حقوق و دستمزد خود را با تاخیر دریافت می‌کنند، گفت: این امر مشکلات بسیاری برای معیشت کارگران ایجاد می‌کند اما کارگران مجبور به تحمل و سازش هستند.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.