گرمای هوا عامل مرگ کارگر اهوازی بود؟

عصر جنوب – asrejonoob.ir: معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز گفت: گرمای هوای شهر می‌تواند از عوامل مرگ باشد.

ایرج نظری در خصوص مرگ شهروند اهوازی بر اثر گرما اظهار کرد: این فرد علایم گرمازدگی را داشته است؛ وی ۴۰ سال سن داشت و کارگر ساختمان بوده و میزان حرارت بدن و همچنین ضربان قلب او بالا بوده است.

وی افزود: وضعیت فرد متوفی نشان می‌دهد که علایم به نفع این است که دچار گرمازدگی شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز تصریح کرد: از سوی دیگر دمای بالای هوا در شهر می‌تواند یکی از عوامل مرگ باشد همان‌طور ‌که مرگ بر اثر گرما در مناطق مختلف جهان مشاهده شده است و در کشورهای آمریکا و یا هند افراد در دمای بالا جان خود را از دست داده‌اند.

نظری ادامه داد: می‌توان گفت که گرما می‌تواند عامل مرگ باشد و همان‌طور که سرمازدگی موجب مرگ می‌شود گرمازدگی نیز می‌تواند باعث مرگ باشد.

وی با بیان این‌که ممکن است که مرگ این شهروند بر اثر گرما رخ داده باشد، گفت: این فرد خون‌ریزی مغزی هم داشته است و البته گرمازدگی هم می‌تواند در نهایت موجب‌ خون‌ریزی مغزی هم شود اما علل دیگری نیز در شکل گرفتن خون‌ریزی مغزی می‌تواند مؤثر باشد. اکنون علت خون‌ریزی مغزی و موضوع مرگ این فرد در حال بررسی و پیگیری است.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.