امام جمعه اهواز: مهمترین عامل حادثه ماهشهر، اداره شدن پتروشیمی ها توسط مدیران غیر بومی است/ وزارت نفت به این سیاست غلط هرچه زودتر پایان دهد

عصر جنوب – asrejonoob.ir: آیت الله محسن حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت اهواز در خطبه های نماز جمعه با اشاره به حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینا ماهشهر و تشکر از عوامل اطفای این آتش سوزی اظهار کرد: برای جلوگیری از تکرار اینگونه حوادث باید به دنبال علل آن بود و یکی از مهمترین عوامل آن اداره شدن پتروشیمی ها توسط مدیران غیر بومی است.

وی افزود: طبق گزارش های واصله، ۲۲ پتروشیمی در ماهشهر وجود دارد که یک مدیر آن هم خوزستانی نیست و همه آنها پروازی اند، وقتی مدیری پروازی باشد هیچ دلسوزی به اینگونه حوادث نخواهد داشت.
امام جمعه موقت اهواز ادامه داد: از مدیران میانی پتروشیمی تنها ۱۵ درصد و از کارشناسان نیز تنها ۳۰ درصد خوزستانی هستند، با این شرایط نیز حتی کارگران فضای سبز نیز از استانهای دیگر خواهند بود.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از مدیران متخصص خوزستانی با این شرایط دنبال کار هستند، لذا از وزارت نفت می خواهیم نسبت به این سیاست غلط هرچه زودتر پایان دهد که این موضوع نیز یکی از عوامل افزایش نرخ بیکاری در استان است.
آیت الله محسن حیدری در بخش دیگری از سخننان خو با اشاره به اجلاس منافقین در پاریس اظهار کرد: عربستانی ها در این اجلاس حضور داشتند، هرچه شر و فتنه در عالم اسلام وجود دارد، زیر سر عربستان است.
وی افزود: عربستان نیز می داند ظرفیت منافقین چقدر است و زمانی که با پادگان و سلاح در اختیار صدام بودند، نتوانستند کاری کنند، البته آنها به انسانهای ضعیف و کوردل که دنبال جدایی طلبی هستند، امید دارند.
خطیب نماز جمعه اهواز اظهار کرد: جای تعجب است که چرا وزارت خارجه ایران این اجلاس و کشور فرانسه را در این زمینه محکوم نکرده است.
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.