آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی ۶۰ میلیون یورویی آب خورد

عصر جنوب – asrejonoob.ir: مدیر بیمه‌های آتش سوزی بیمه ایران گفت:کارشناسان این مجموعه خسارت وارده به پتروشیمی بوعلی سینا ماهشهر را حدود ۶۰ میلیون یورو تخمین زده‌ اند که این خسارت در سریع ترین زمان و پس از تکمیل بررسی‌ ها پرداخت می‌ شود.

محمد رضایی شنبه در بندر ماهشهر با اعلام این خبر به رسانه ها گفت:کارشناسان شرکت بیمه ایران به دستور مدیرعامل از ساعات نخستین بروز حادثه آتش سوزی در محل حاضر شدند تا بتوانند هرچه سریع تر میزان خسارت وارده را برآورد کنند.
وی گفت:از آنجا که این مجموعه دارای بیمه نامه تمام خطر نزد کنسرسیومی متشکل از شرکت های بیمه به راهبری بیمه ایران است به زودی غرامت تعیین شده در وجه بیمه گذار پرداخت می شود.
وی اظهارداشت: ۱۱ شرکت بیمه ای دراین کنسرسیوم عضو هستند، در حالی که تا سال ۲۰۱۰ این واحد تحت پوشش بیمه ای شرکت ‘اسکور’ فرانسه بوده و قبول اتکایی این واحد به راهبری بیمه ایران، به توانمندی این مجموعه باز می‌ گردد.
مدیر بیمه‌های آتش سوزی بیمه ایران در خصوص سهم بیمه ایران در این کنسرسیوم نیز گفت:مسئولیت بیمه ایران در این کنسرسیوم جبران حدود ۶۰ درصد خسارت وارده است که آمادگی پرداخت آن در کوتاه ‌ترین زمان ممکن به زیان دیدگان وجود دارد.
رضایی خسارت وارد شده به پتروشیمی ماهشهر درسال جاری را بزرگترین خسارت در نوع خود عنوان و تصریح کرد:این میزان خسارت در صنعت پتروشیمی کشور بی‌ سابقه بوده و بزرگترین خسارت در این مورد به شمار می رود.
آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی سینا از چهارشنبه ١٧تیرماه آغاز شد.
آتش سوزی در برج ٨٠٠١ که با ١٢١ متر ارتفاع یکی از بلندترین برج های پتروشیمی است، بامداد پنجشنبه ١٧ تیرماه تقریبا به طور کامل مهار شد.
آتش در مخزن این پتروشیمی که صبح پنجشنبه مهار شده بود بار دیگر زبانه کشید که بامداد امروز شنبه نوزدهم تیرماه مهار شد.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.