تشییع شهدای بازگشته به وطن در ۲۵شوال/۵ هزار شهید درعراق مانده‌اند

عصر جنوب – asrejonoob.ir: فرمانده کمیته جستجوی مفقودین نیروهای مسلح گفت: ۵۵ شهید تازه وارد به میهن ۲۵ شوال (۹ مرداد) به صورت سراسری تشییع می شوند در حالی که پنج هزار شهید همچنان در عراق باقی مانده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد باقرزاده صبح امروز چهارشنبه در حاشیه مراسم استقبال از ۵۵ شهید دوران دفاع مقدس به خبرنگار مهر گفت: پس از آتش بس تاکنون ۴۷ هزار شهید پیدا شده و اکنون نیز چیزی قریب به پنج هزار شهید دیگر در خاک عراق هستند.

وی کشف این ۵۵ پیکر مطهر را حاصل جستجو و تفحص در مدت زمان دو هفته ای اعلام و اظهار کرد: در سال جدید بنا به ملاحظات موجود در کشور عراق، تنها موفق شدیم دو هفته در عراق کار کاووش را انجام دهیم  و در طول این مدت، ۵۵ پیکر شهید را از مناطق فاو، غرب دجله، ام رصاص، کتیبان، مجنون شرق دجله و زویدات پیدا کردیم.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین نیروهای مسلح افزود: این ۵۵ شهیدی که امروز از مرز شلمچه وارد میهن شدند، مربوط به عملیات والفجر هشت، کربلای چهار، رمضان، بدر، محرم و تک دشمن هستند.

باقرزاده به مراحل انتقال، شناسایی و تشییع این ۵۵ شهید نیز اشاره و اظهار کرد: مراسم وداع با این شهدا امشب در اهواز انجام می شود و این پیکرها فردا برای شناسایی به تهران منتقل می شوند.

وی از تشییع سراسری این شهدای تازه وارد به میهن در ۲۵ شوال خبر داد و عنوان کرد: در صورت پایان کار شناسایی، ۲۵ شوال امسال به صورت سراسری در سطح کشور تشییع پیکر شهدا را خواهیم داشت.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین نیروهای مسلح به موضوع کشف پیکر یک شهید اسیر شده در عملیات تفحص اخیر اشاره کرد و گفت: در بحث و جستجوی اخیر کمیته جستجو مفقودین که در خانقین عراق انجام شد، موفق شدیم یکی از شهدایی که روز سوم جنگ، دشمن آن را شناسایی، دنبال، اسیر، شکنجه، شهید و در خانقین دفن کرده بود را با کمک و ردیابی دوستان مطلع پیدا کنیم و به خانواده اش تحویل دهیم.

باقرزاده همچنین خبر از کشف ۲۵ پیکر از منطقه کردستان عراق در پی عملیات جستجوی اخیر داد و بیان کرد: در کنار کاووش های انجام شده در مناطقی که این ۵۵ پیکر مطهر یافت شدند، همچنین در کردستان عراق کار کاووش انجام شد و پیکر ۲۵ شهید دیگر نیز در اقلیم کردستان عراق پیدا شد که جداگانه به کشور منتقل خواهند شد.

وی اظهار کرد: یک بار دیگر یادآوری می کنم افرادی که اطلاعاتی به صورت نقطه ای از محل دفن پیکزهای شهدا دارند، آن را به سازمان های ذیربط نیروهای مسلح اعلام کنند که در کار کاووش ها بتوان از آنها استفاده کرد .

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.