کشتی گیر خوزستانی المپیکی شد

عصر جنوب – asrejonoob.ir: فرنگی‌کار خوزستانی تیم ملی کشتی کشورمان با حضور در فینال رقابت‌های گزینشی المپیک در مغولستان جواز حضور در المپیک ریو را کسب کرد.

فرنگی‌کار خوزستانی وزن ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران با صعود به فینال رقابت‌های گزینشی المپیک در مغولستان موفق شد پنجمین سهمیه المپیک را برای ایران به‌دست آورد.

«امیر قاسمی‌منجزی» فرنگی‌کار خوزستانی و سنگین وزن کشورمان در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های گزینشی المپیک در مغولستان «چوگوشویلی» اهل بلاروس را که  دارنده مدال برنز اروپا و نفر پنجم المپیک لندن است شکست داده و راهی دیدار پایانی شد.

فرنگی‌کار کشورمان ضمن صعود به دیدار پایانی موفق شد جواز حضور در رقابت‌های المپیک ریو در سال ۲۰۱۶ را به دست آورد.

این کشتی‌گیر وزن ۱۳۰ کیلوگرم پیش از این مقابل حریفانی از آرژانتین، مجارستان و ازبکستان به پیروزی رسیده بود.

گفتنی است، پیش از این سید ایوب موسوی وزنه‌بردار آبادانی تیم ملی کشورمان نیز سهمیه المپیک را کسب کرده بود تا در مجموع پنج سهمیه کسب شده برای کشورمان، دو سهمیه از آن استان خوزستان باشد.

این در حالی است که پیش از اعزام به این رقابت‌ها، سرمربی تیم ملی قصد داشت بشیر باباحان زاده را به این رقابت‌ها اعزام کند که در واپسین ساعات تصمیم بنا تغییر پیدا کرد و قاسمی منجزی نماینده سنگین‌وزن ایران در این رقابت‌ها شد.

سرویس ورزشی خبرگزاری فارس استان خوزستان، این پیروزی ارزشمند و حضور کشتی‌گیر شایسته استان خوزستان در رقابت‌های المپیک را تبریک گفته و برای تمامی ورزشکاران کشورمان در این رقابت‌ها آرزوی موفقیت دارد.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)