توقف خانگی استقلال صدر مقابل جوانان استقلال قعر

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: دیدار تیم های استقلال تهران و استقلال اهواز با نتیجه مساوی یک بر یک خاتمه پیدا کرد.
هفته نوزدهم لیگ برتر – استادیوم آزادی تهران
یکشنبه ۱۸ بهمن ۹۴ – ساعت: ۱۷
استقلال تهران ۱ – استقلال اهواز ۱
گل: حمزه خضیراوی (۵۸) – امید ابراهیمی (۲۸)
داور: موعود بنیادی فر
کمک داوران: مهدی الوندی و اسد حاج محمد
اخطار: مهدی مومنی (استقلال تهران) – مکی شریفی (استقلال اهواز)
تماشاگر: ۱۵ هزار نفراستقلال تهران: وحید طالب لو، هرایر مگویان، میلادفخرالدینی، حنیف عمران زاده، یعقوب کریمی (۷۰- بهنام برزای)، روزبه چشمی، امید ابراهیمی، جابر انصاری، سجاد شهباززاده، علیرضا رمضانی (۳۹- میثم مجیدی) و مهدی مومنی (۶۳- پروپچیچ)
سرمربی: پرویز مظلومی

استقلال اهواز: لوئیز فرناندو، علی هلیچی، مکی شریفی، مهدی اسلامی، میلاد ربانی، عادل کلاه‌کج، حسین بهرامی، ، طالب ریکانی (۳+۹۰- محمدجواد کردونی)، رضا بهمئی (۴۶- حسین ساکی)، میلاد پاک پرور (۸۴- علی بیگدلی) و حمزه خضیراوی
سرمربی: سیاوش بختیاری زاده

خلاصه بازی
دیدار تیم های استقلال تهران و استقلال اهواز با نتیجه مساوی یک بر یک خاتمه پیدا کرد.

استقلال اهواز بازی را تهاجمی آغاز کرد در ۲۰ دقیقه ابتدایی برتر از تیم میزبان نشان داد. دو شوت از راه دور طالب ریکانی و عادل کلاه کج اولین خطرات خلق شده تیم اهوازی روی دروازه استقلال تهران بودند اما بهترین فرصت شاگردان بختیاری زاده در دقیقه ۱۸ نیمه نخست حاصل شد که حمزه خضیراوی توپ را از عمران زاده ربود و در موقعیت گلزنی قرار گرفت ولی نتوانست از این فرصت بهره لازم را ببرد.

با فروکش کردن فشار استقلال اهواز، تیم استقلال به لطف بازیکنان باتجربه بر بازی تسلط پیدا کرد و پس از اینکه جریان بازی را به نیمه زمین استقلال اهواز کشاند، روی یک ضربه شروع مجدد دروازه تیم میهمان را گشود. این گل که با جاگیری نامناسب دروازه بان برزیلی استقلال اهواز همراه بود، باعث شد شاگردان مظلومی در ۱۵ دقیقه پایانی این نیمه به حفظ توپ در نقاط مختلف زمین بپردازند و بازی را تا زمان به صدا در آمدن سوت پایان ۴۵ دقیقه اول اداره کنند.

در نیمه دوم، بازیکنان استقلال اهواز به مانند نیمه نخست بازی را تهاجمی آغاز کردند که این بار حملات تیم خوزستانی با گل همراه شد. اولین فرصت جدی را استقلال اهواز از روی ارسال کرنر عادل کلاه کج و ضربه سر مکی شریفی خلق کرد که توپ با فاصله اندکی به خارج رفت. تلاش تیم میهمان در دقیقه ۵۸ به ثمر نشست و خضیراوی به خوبی از ارسال پاک پرور استفاده کرد تا بازی به تساوی کشیده شود.

بازی بعد از گل خضیراوی در نیمه زمین استقلال اهواز جریان پیدا کرد. سفیدپوشان میهمان با تجمع در نیمه زمین خودی به دفع حملات استقلال می‌پرداختند و هرگاه که صاحب توپ می‌شدند، با استفاده از فضاهای کناری به سمت دروازه تیم تهرانی حرکت می‌کردند. استقلال تهران در این نیمه با اضافه کردن برزای و پروپیچ برای زدن گل برتری تلاش کرد و ارسال های بلند به محوطه جریمه استقلال اهواز در دستور کار استقلال تهران قرار گرفت.

استقلال اهواز ضمن اینکه در این نیمه از دروازه خودی دفاع می‌کرد، روی ضدحملات هم خطرساز ظاهر می‌شد و دو بار تا آستانه فتح دروازه استقلال پیش رفت که یک بار ضربه خذیراوی به تور کناری دروازه میزبان برخورد کرد و در دقایق پایانی هم ضربه ایستگاهی طالب ریکانی در حالی که به نظر می رسید از خط دروازه استقلال عبور کرده است، با نظر کمک داور گل اعلام نشد تا استقلال اهواز در عین شایستگی به نتیجه مساوی یک بر یک رضایت بدهد.

شرح گل
۱-۰ (استقلال): یک ضربه ایستگاهی نصیب استقلال تهران شد. امید ابراهیمی پشت توپ ایستاد و در حالی که لوئیز فرناندو دروازه بان برزیلی استقلال اهواز جاگیری مناسبی انجام نداده بود، با ضربه داخل پا دروازه سفیدپوشان اهواز را باز کرد.

۱-۱ (استقلال اهواز): حرکت میلاد پاک پرور از جناح چپ و ارسال زیبای این بازیکن با پرش بلند و ضربه سر دقیق حمزه خضیراوی تکمیل شد تا دروازه استقلال تهران روی پاشنه بچرخد.

در حاشیه
* هنگامی که بازی آغاز نشده بود داور مسابقه به پیراهن فرناندو لوپز دروازه‌بان استقلال اهواز ایراد گرفت و گلر برزیلی مجبور شد لباس خود را عوض کند.
* هنگامی که بازی آغاز شد گوینده ورزشگاه نتایج مسابقات این هفته لیگ برتر را اعلام کرد که شکست تراکتورسازی نیز باعث شد تا هواداران استقلال سرود قهرمانی بخوانند.
* سیاوش بختیاری‌زاده سرمربی استقلال اهواز در دقیقه ۲۴ مسابقه نسبت به یکی از تصمیمات داور بازی اعتراض داشت و همین مسئله باعث شد داور به وی تذکر بدهد.
* هواداران تیم استقلال با شعار «احدی روحت شاد» یاد و خاطره پیشکسوت تیم استقلال را گرامی داشتند.
* هواداران استقلال در روبروی جایگاه عکس کوچکی از مرحوم ناصر حجازی را در دست دارند.
* امید ابراهیمی بعد از به ثمر رساندن گل از بازیکنان استقلال خواست تا هیچ کس به سمت او نرود و وی بلافاصله در آغوش دکتر ستوده پزشک تیم استقلال قرار گرفت. وی شادی گلش را با پزشک تیمش تقسیم کرد تا گلش را به او هدیه داده باشد.
* بازیکنان تیم استقلال به دلیل همدردی با بیماران ام اسی شال‌های نارنجی قبل از مسابقه دور گردن خود بسته بودند.
* علیرضا رمضانی هافبک جوان آبی‌پوشان که بعد از مدت‌ها در ترکیب این تیم قرار گرفته بود در دقیقه ۳۸ بازی دچار آسیب‌دیدگی شد و به مسابقه ادامه نداد. رمضانی فصل گذشته نیز از ناحیه رباط صلیبی دچار آسیب‌دیدگی شده و مدت‌ها از میادین دور بود.
* بعد از گل تیم استقلال هواداران این تیم در طبقه دوم بادکنک‌هایی آبی‌رنگ را به آسمان رها کردند.
* گل تساوی حمزه خضیراوی باعث خوشحالی زایدالوصف نیمکت استقلال اهواز شد و نیمکت نشینان این تیم بختیاری زاده را در آغوش گرفتند.
* گروهی از هواداران خوزستانی با حضور در استادیوم آزادی به تشویق تیم استقلال اهواز پرداختند.
* در نیمه دوم هرگاه که بازیکنان استقلال اهواز روی زمین می‌افتادند، با شعارهای تند تماشاگران استقلال تهران روبرو می‌شدند.