«پای پل» قاتل ۷ آهوی خوزستانی

مسئول منطقه حفاظت شده میش​داغ گفت: سازمان آب و برق خوزستان همچنان برای ایمن​سازی کانال به منظور جلوگیری از تلف شدن ناشی از سقوط در کانال آب در زیستگاه میش داغ اقدام نکرده است.

مهرشاد احمدوندی در گفت​وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: پس از آخرین تلفات آهوها در کانال آب “پای پل” منطقه میش​داغ، اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان در جهت حفاظت از این گونه جانوری، خودروها و موتورهای گشت را به همراه تعداد زیادی نیرو در این منطقه مستقر کرده است.

وی ادامه داد: صبح و شب کشیک​ها به طور مداوم انجام می​شود و نیروها در حوالی کانال آب مشغول گشت​زنی هستند تا از نزدیک شدن آهوها به کانال آب جلوگیری کنند.

مسئول منطقه حفاظت شده میش​داغ گفت: برای تامین آب آهوهای این منطقه حوضچه​هایی ایجاد کرده‌ایم و با تانکر، آب مورد نیاز را به این حوضچه​ها انتقال می​دهیم. آبشخورها افزایش یافته و حتی در نقاطی از منطقه، یونجه مورد نیاز آهوها هم تامین می​شود تا آهوها از کانال دور بمانند.

احمدی​وند اظهار کرد: نیروهای حفاظت به صورت شبانه و روزانه، از ورود آهوها به نزدیکی کانال جلوگیری می​کنند که با این مراقبت مستمر، در این مدت خوشبختانه تلفات آهو در کانال آب نداشته‌ایم.

با توجه به کمبود آب در منطقه حفاظت شده میش داغ خوزستان، آهوان این منطقه برای رفع تشنگی به یک کانال آب که از سوی سازمان آب و برق خوزستان برای انتقال آب ایجاد شده، نزدیک می‌شوند که به دلیل شرایط خطرناک این کانال، در سه ماهه گذشته حدود ۷ راس از این آهوان در معرض انقراض، لیز خورده و با افتادن در این کانال، تلف شده‌اند.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.