مشاوروزیر ورزش و جوانان: برقراری تعادل در رشته های ورزشی از اولویت های امسال است

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: مشاور وزیر و رییس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت ورزش و جوانان گفت: از اولویت های اصلی ما در سال ۹۴ برقراری تعادل و ایجاد توازن در رشته های ورزشی است.

حجت ا… دارابی در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: با توجه به برنامه ریزی در خصوص توسعه ورزش کشور، علاوه بر توجه به ورزش همگانی و قهرمانی برای رشته های ورزشی بانوان نیزجایگاه خاصی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: سهم ورزش هایی نظیر همگانی و ورزش بانوان و مسایلی نظیر اخلاق در ورزش قهرمانی در برنامه های امسال ما بیشتر از سال های گذشته است و در این زمینه زیرساخت های لازم را آماده کرده ایم.

رییس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات و تحول اداری وزارت ورزش و جوانان به سامانه دیجیتال این مرکز اشاره کرد و گفت: با ایجاد این سامانه می توانیم بانک ملی اطلاعات ورزش کشور را برای دسترسی آسان ورزشکاران به اطلاعات مورد نیاز فراهم کنیم.

وی ادامه داد: همچنین تا آخر امسال می توانیم از پایگاه ملی ورزش به عنوان یک بانک اطلاعاتی جامع ورزش کشور استفاده و در زمینه اطلاع رسانی در کشور تحول ایجاد کنیم.

وی در ادامه به اهمیت ورزش همگانی برای وزارت ورزش و جوانان اشاره کرد و گفت: ورزش های همگانی با ورزش قهرمانی متفاوت است و با سلامت و بهداشت روانی و جسمانی شهروندان در ارتباط است؛ جامعه نیازمند حرکت و پویایی است و اگر از آن غافل بمانیم اثرات مخربی برای ما به دنبال خواهد داشت.

مشاور وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه در وزارت ورزش برای رشد و توسعه ورزش همگانی معاونت ورزش همگانی تدارک دیده شده، افزود: توسعه ورزش همگانی کار آسانی نیست و نیاز به همت تمامی مسوولان ورزشی دارد.

دارابی در خصوص آخرین وضعیت واگذاری دو باشگاه بزرگ پایتخت گفت: از آنجا که وزارت ورزش و جوانان هیچ گونه مسوولیتی در تصمیم گیری برای این دو باشگاه ندارد نمی توانیم به مسایل مربوط به استقلال و پرسپولیس ورود کنیم.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.