مواظب وکلای قلابی باشید / ۴۰ کارچاق کن در استان دستگیر شدند

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری کل استان خوزستان گفت: در راستای وظایف محول شده به این واحد و پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص سالم سازی قوه قضاییه، طی هشت ماه اخیر ۴۰ نفر از افرادی که با استفاده از عدم آگاهی مردم از مسایل قضایی، اقدام به کارچاق کنی، کلاهبرداری و ادعای اعمال نفوذ برخلاف حق کرده بودند، دستگیر شدند.

علی غیاثوند افزود: این افراد که بعضاً در قالب باند حرفه ای فعالیت داشتند، با جعل اسناد و آرای دستگاه قضایی، نسبت به سوء استفاده در این خصوص اقدام می کردند و از این راه پول های کلانی را به دست می آوردند.

غیاثوند افزود: همچنین اعضای باند پنج نفره ای که در شهرستان های اهواز و دشت آزادگان اقدام به جعل اسناد و دستور قضایی به منظور رفع توقیف از سند و آزادی متهم می کردند، دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

غیاثوند گفت: این نظارت ها در راستای سالم سازی دستگاه قضایی و احقاق حقوق هم وطنان محترم، ادامه خواهد داشت.

رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری کل استان خوزستان تصریح کرد: با متخلف، در هر لباسی که باشد باید برخورد شود و این برخوردها نه تنها موجب کاهش اعتماد مردم نمی شود، بلکه اعتماد آنان را به دستگاه قضایی و حاکمیت نظام اسلامی بیشتر می کند.

غیاثوند هشدار داد: کسانی که خود را منتسب به دستگاه قضایی عنوان می کنند، افرادی سودجو هستند که قصد اخاذی از مردم را دارند.

وی تأکید کرد: مردم شریف خوزستان فریب این افراد را نخوردند و بدانند هدف آنان چیزی جز پر کردن جیب خود نیست. گواه این ادعا نیز همین افرادی هستند که اخیراً توسط حفاظت و اطلاعات دادگستری استان دستگیر شده اند.

غیاثوند بیان داشت: برخی با نام وکیل خود را معرفی و با دادن قول و وعده های قطعی و دریافت پول کلان، از مشکلات مردم سوء استفاده می کنند. در این خصوص مردم باید توجه داشته باشند که قبل از بستن قرارداد با وکیل، از صحت کارت شناسایی و پروانه وکالت وی اطمینان حاصل کنند.

وی گفت: افراد در صورتی که متوجه سوء استفاده کارچاق کن ها یا چنین افرادی شوند، شایسته است سریعاً مراتب را به حفاظت اطلاعات دادگستری اعلام نمایند، تا در خصوص رسیدگی به تخلف این افراد به موقع اقدام شود.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.