تعظیم آبی های پایتخت نشین مقابل مقابل شاگردان اسکوچیچ

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: دیدارتیم های فولاد خوزستان و استقلال از ساعت ۱۸ و ۵۵ دقیقه در ورزشگاه غدیر شهر اهواز و در حضور نزدیک به ۳۰ هزار تماشاگر برگزار شد که نیمه اول این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال به پایان رسید. گل استقلال را عنایتی در دقیقه ۱۳ به ثمر رساند.

قضاوت این دیدار بر عهده محسن ترکی بود.وی به محمدرضا خرسندنیا ، هاشم بیک‌زاده و امید ابراهیمی از استقلال و یوسف وکیا و امید خالدی از فولاد کارت زرد نشان داد.

در نیمه اول هر دو تیم با توجه به نیازی که به ۳ امتیاز داشتند بازی را هجومی آغاز کردند. استقلالی ها در دقیقه ۶ بازی روی ضربه امید ابراهیمی خطرناک ظاهر شدند و در مقابل چند دقیقه بعد شریفات موقعیتی خوب داشت اما در مصاف با فروزان به توپ نرسید تا موقعیت از دست برود.

چند دقیقه بعد آبی‌های پایتخت روی ضربه رضا عنایتی که از شلوغی جلوی دروازه بهترین استفاده را برد از حریف خوزستانی خود پیش افتادند. بعد از گل فولاد فشار آورد و  حتی قاضی با عبور از مدافعان استقلال در عرض پاس خوبی داد اما هیچ بازیکنی از فرصت استفاده نکرد.

چند دقیقه بعد استقلالی‌ها روی ضربه فخرالدینی خطرناک ظاهر شدند که این ضربه هم با فاصله کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

نیمه اول با همین شرایط و در حالی که دو تیم برای تصاحب توپ در میانه زمین می‌جنگیدند به اتمام رسید.

با شروع نیمه دوم باز هم بازی با افت و خیز زیاد همراه بود و البته فولاد بیشتر از حریف خود بازی را در اختیار داشت. استقلال در ابتدای این نیمه روی ضربه کریمی خطرناک ظاهر شد اما سلیمی ضربه این بازیکن را مهار کرد.

در دقیقه ۶۳ بازی رضا عنایتی در موقعیتی خوب ضربه ای را به سمت دروزاه فولاد زد که سلیمی باز هم توپ  را به کرنر فرستاد.

در دقیقه ۷۰ بازی فولاد گل تساوی را زد. ارسال محسن مسلمان روی سر شریفات کوتاه قامت نشست و این بازیکن گل مساوی را به ثمر رساند.

فولادی ها در این دقایق سوار بر بازی بودند و با سرعت شریفات و اضافه شدن قاضی خطراتی را روی دروازه حریف ایجاد کردند و در چند نوبت روی دروازه استقلال فشار آوردند تا اینکه در دقیقه ۸۲ ضربه محکم چاگو روی اشتباه فروزان درون دروازه استقلال قرار گرفت.

در دقیقه ۸۵ ضربه محکم قاضی از کنار دروازه استقلال به شکلی خطرناک  به بیرون رفت.

در دقایقی پایانی سانتر ابراهیمی با ضربه سر عنایتی از روی دروزاه فولاد به بیرون رفت.

در دقیقه ۹۰+۱ ضربه محکم چاگو را فروزان راهی کرنر کرد.

استقلال با این شکست از قهرمانی دورتر شد و فاصله‌اش با صدر جدول ۷ امتیاز شد.

ترکیب فولاد خوزستان:

علی سلیمی، بهمن کامل، مساریچ، مهرداد جماعتی(۲۶ امید خالدی)، یوسف وکیا، مهدی بدرلو، چاگو، ساسان انصاری، اسماعیل شریفات، محسن مسلمان و محمد قاضی

سرمربی: دراگان اسکوچیچ

ترکیب استقلال:

محسن فروزان،امیر حسین صادقی، حنیف عمران زاده، یعقوب کریمی( ۶۹ آرش برهانی)،هاشم بیک زاده، محمدرضا خرسندنیا(۴۶میلاد نوری)، امید ابراهیمی، مگویان،میلاد فخرالدینی(۸۷ محسن کریمی)،سجاد شهباززاده و رضا عنایتی

سرمربی:امیر قلعه‌نویی