انتقاد بی ادبانه و توهین آمیز نماینده اهواز از رئیس سازمان محیط زیست کشور

عصر جنوب/ asrejonoob.ir:شریف حسینی، نماینده اهواز در مجلس از رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به دلیل نرفتن او به استان خوزستان انتقاد کرد. وی گفت خانم ابتکار “اگر توان کار کردن ندارد از ریاست سازمان محیط زیست استعفا دهد و در منزل برای خانواده خود غذا بپزد”.

با گذشت چند هفته از بحران هجوم گرد و غبار به استان خوزستان، تنها مقام دولتی که به این منطقه سفر کرد، وزیر بهداشت و درمان بود.

معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست قصد داشت تا روز سه‌شنبه ۲۱ بهمن به اهواز برود اما به دلیل غبارآلود بودن هوای اهواز، پروازهای این شهر لغو شد.

حالا نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی، خانم ابتکار را مورد نقد قرار داده و گفته «خانم ابتکار می‌توانست به خاطر مردم استان خوزستان و به خاطر تمام کسانی که در اینجا تنفس برای آنها مشکل است به صورت زمینی و حتی با قطار به خوزستان بیاید اما گویا رنج سفر برای خانم ابتکار خیلی مشکل است.»

شریف حسینی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس ادامه داده: «من به خانم ابتکار پیشنهاد می‌کنم که اگر توان کار کردن ندارد از ریاست سازمان محیط زیست استعفا دهد و در منزل برای خانواده خود غذا بپزد. این بهتر از آن است که نتواند به وظایف خود در سازمان محیط زیست عمل کند.»

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • پیام یک خوزستانی به آقای سید شریف حسینی و دیگر نمایندگان خوزستان من خودم سه شنبه بین جاده اهواز تا رامهرمز شاهد بودم باد شدید و طوفان تمام گردوخاک از منطقه سه راهی غیزانیه که ۴۰ کیلومتری اهواز است را به سمت اهواز میفرستاد.اصلا گردوخاک ربطی به عراق و عربستان نداره. اصلا گردوخاک ربطی به دولت و خانم ابتکار و استاندار ندارد. باور کنید بعضی واقعا دروغگو و بی وجدان هستن. برای شماها متاسفم که وجدانتان را زیر پا گذاشتی و به دروغ به مردم آدرس غلط می دهی. گردوخاک یک پدیده زیست محیطی است که بر اثر کاهش بارندگی در دشت خوزستان بوجود آمده و به علت خشکسالی چند سال اخیر بیشتر شده. شما اگر نماینده اهواز و خوزستان هستی اگه مرد بودید حق مردم این استان از نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع فولاد و نیشکر و آب آشامیدنی سالم را در این چند سال میگرفتید گرد و خاک پیشکش!!! باد شدید ۶۰ کیلومتر در ساعت و گرد و خاک خدا را گردن خانم ابتکار می اندازی تا به منافع شخصی خودت برسی!!! واقعا خجالت بکشید که اسمتون نماینده و تحلیل گر گذاشته اید. حتمن زلزله بم و طوفان و سیل هم کار خانم ابتکار است؟؟ حتمن طوفان شن طبس در سال ۱۳۵۹ هم کار خانم ابتکار بوده؟؟؟ حتمن وقتی گرد و خاک تمام شد اونم کار شما بوده!! برید استغفار کنید که به یک زن فعال در محیط زیست و زحمتکش اهانت میکنید و شان الله و خداوند را غیر مستقیم زیر سوال میبرید. مردم خوزستان جواب ضعف شما نمایندگان استان خوزستان و اهواز در این ۸ سال را اسفند ۹۴ در انتخابات مجلس خواهند داد.
  • البته سید شریف آدم محترمی است. اینجا فقط یک تیکه انداخته و اشاره دارد به اون مصاحبه ای که چند ماه پیش خانم ابتکار با رامبد جوان در برنامه خندوانه انجام دادن. در آن مصاحبه صحبتهای در مورد خانه داری و آشپزی و این حرفها شد. مصاحبه را از اینجا تماشا کنید. http://www.monazereh.ir/fa/v/2278/%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88-%D8%A8%D8%A7-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%85-%D9%85%D8%B9%D8%B5%D9%88%D9%85%D9%87-%D8%A7%D8%A8%D8%AA%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AE%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%A8%D8%AF-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D9%86
  • حق با آقای حسینی است.وضعیت خوزستان برای ابتکار مهم نیست. اگر بود تلاشی برای رفع این معضل میکردند اون حتی حاضر نشد به خوزستان بیاد و کانون های ایجاد گردوغبار رو از نزدیک بررسی کنه. دلیل ایجاد ریزگرد ها خشک شدن کارون و تالاب های خوزستان به دلیل انتقال آب کارون به زاینده رود و ایجاد سدهای متعدد در بالا دست است در ضمن پیشنهاد میکنم متن کامل صحبتهای آقای حسینی رو بخونید