فاز دوم تصفیه‌خانه آب خرمشهر سرعت می گیرد

عصر جنوب: معاون مهندسی و توسعه آبفای خوزستان از تامین بخشی از اعتبار مورد نیاز اجرای عملیات تکمیلی تصفیه‌خانه آب شهرستان خرمشهر خبر داد.

امیر امیدی با بیان این‌که فاز دوم این تصفیه‌خانه به ظرفیت ۷۰ هزار مترمکعب ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: اخیرا اعتباری حدود ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی ویژه آبرسانی به خرمشهر به این پروژه تخصیص داده شده است.

وی اعتبار کل طرح آبرسانی به خرمشهر در سال ۹۳ را ۹۰ میلیارد ریال ذکر کرد و اظهار کرد: اعتبار سال ۹۳ اواخر شهریورماه سال‌جاری پرداخت شده که عدم تزریق به‌موقع اعتبارات، موجب کندشدن پیشرفت کار پروژه شده است.

معاون مهندسی و توسعه آبفای خوزستان در خصوص جزئیات فاز دوم این تصفیه‌خانه بیان‌کرد: در حال حاضر ۱۶ کیلومتر خطوط انتقال احداث شده و مخزن ۲۵ هزار مترمکعبی بتنی، فیلترهای ثقلی و مخزن آب پاک و پلساتور و حوضچه‌های اختلاط سریع از دیگر سازه‌های در دست احداث هستند.

امیدی تصریح کرد: با توجه به توسعه صنعتی شهرستان خرمشهر این تصفیه‌خانه نیاز آبی خانگی و صنعتی این شهر برای حدود ۳۸۰ هزار نفر تا افق ۲۵ سال آینده را تامین خواهد کرد.

وی افزود: تأمین آب شرب بهداشتی مردم هدف اصلی شرکت آبفای استان است و در همین راستا شرکت همواره با ارائه طرح‌ها و پروژه‌هایی درصدد بهبود وضعیت کمی و کیفی آب در استان بوده که احداث یک ایستگاه پمپاژ در ورودی شهر خرمشهر به‌منظور تامین آب مورد نیاز کاروان‌های راهیان نور و زائران حسینی در یادمان شلمچه و همچنین اجرای ۳۰ کیلومتر خط انتقال برای مصارف صنعتی منطقه آزاد از جمله این طرح‌ها است.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.