داستان ناتمام سرریز فاضلاب خرمشهر و نارضایتی شهروندان

عصر جنوب – asrejonoob.ir: سرریز فاضلاب در خیابان های خرمشهر، نارضایتی شهروندان و گلایه آنان را به همراه داشته است.

به گزارش ایرنا شهروندان خرمشهری از سرریز شدن فاضلاب در برخی خیابان ها و مناطق شهر و آبگرفتکی معابر گلایه دارند.
یکی از شهروندان منطقه مولوی در این خصوص به ایرنا گفت:با گذشت ۲۸ سال از پایان جنگ تحمیلی و آغاز بازسازی مناطق جنگ زده خرمشهر، هنوز شهروندان با مشکل آبگرفتگی معابر و سرزیر فاضلاب دست و پنجه نرم می کنند.
جواد زهیری افزود:طی روزهای گذشته فاضلاب به گونه ای در برخی خیابان ها سرریز شد که تردد مردم و خودروها را از این خیابان ها با مشکل مواجه کرد.
یکی دیگر از شهروندان خرمشهری در خیابان النصر منطقه مولوی نیز به ایرنا گفت:فاضلاب این منطقه از چهارسال گذشته تاکنون به طور مستمر در خیابان سرریز می شود.
زهرا فرهانی زاده افزود:همسرم بیماری ریوی دارد و بوی تعفن فاضلاب، مشکلات بیماری وی را بیشتر می کند، ولی مجبوریم این وضعیت را تحمل کنیم.
وی اضافه کرد:بارها به اداره آبفای خرمشهر مراجعه کرده ایم، ولی نتیجه ای از رفع مشکل فاضلاب در این منطقه نگرفتیم.
محمود عساکره ساکن خیابان زابل منطقه مولوی نیز در این خصوص گفت:در انتهای خیابان زابل محل تلاقی تلمبه خانه و خط اصلی فاضلاب، منطقه مولوی لوله بتونی با شعاع بالا به طول ۲۰۰ متر می باشد و طی چهار سال گذشته ریزش کرده و بلااستفاده مانده در حال حاضر یک لوله با شعاع بسیار کوچک زیرآسفالت مدفون گشته کار لوله بزرگ را انجام می دهد که این موضوع، باعث شده خیابان های منطقه مولوی با مشکل بالا آمدن فاضلاب مواجه شود.
وی اضافه کرد:لازم است در این خصوص، اقدام اساسی نظیر تعویص و تعمیر خط ۲۰۰ متری و نصب لوله متناسب با جمعیت خانوارهای منطقه مولوی انجام شود، در غیر این صورت با مشکل سرریز شدن فاضلاب رو برو خواهیم بود.
یکی از شهروندان منطقه عباره که از مناطق بحرانی خرمشهر محسوب می شود نیز، گفت:شبکه فاضلاب این منطقه قدیمی بوده و برخی خیابان های آن فاقد شبکه فاضلاب است و فصل زمستان، فاضلاب در بیشتر خیابان ها و منازل سرریز می شود.
جابر عابدی پور افزود:بیشتر خیابان های منطقه عباره آسفالت نیست و هنگام سرریز شدن فاضلاب تردد مردم با مشکل مواجه می شود.
وی گفت:طی چند روز گذشته جمعی از مسئولان شهری در این منطقه حضور یافتند، ولی از برطرف کردن مشکل سرریز فاضلاب خبری نیست.
یکی دیگر از شهروندان خرمشهری ساکن کوی معین نیز می گوید:شبکه دفع فاضلاب منطقه معین قدیمی بوده و در بیشتر خیابان ها سرریز شده و بوی تعفن فضای محیط را آلوده کرده است.
الهام بوری افزود:هنگام سرریز فاضلاب، خیابان ها پر از آب لجن شده و عبور از خیابان حتی با خودرو نیز به سختی انجام می شود.
بوری افزود: چندین بار برای رفع مشکل فاضلاب به نماینده مردم در مجلس و اداره آبفا مراجعه کرده ایم، ولی مسئولان تنها در حد سرکشی از منطقه دیدن کردند.
رئیس اداره امور آبفای شهرستان خرمشهر نیز با تایید این مطلب گفت:۶۰ درصد شبکه جدید دفع فاضلاب شهر خرمشهر اجرایی شده و ۴۰ درصد باقیمانده نیز به اعتبار نیاز دارد.
عبدالرحیم هلالی، مناطق بحرانی شبکه فاضلاب را خرمشهر را منطقه عباره ، ۹۰هکتاری، ۱۲۰ هکتاری، زهیریه، زمین شهری، پیش ساخت، و کوی مولوی عنوان کرد و گفت:سال گذشته سازمان منطقه آزاد اروند برای رفع مشکل فاضلاب کوی ویلا ۳۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص داد و در صورتی که امسال ۵۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یابد، مشکل فاضلاب منطقه مولوی رفع می شود.
رئیس اداره امور آبفای شهرستان خرمشهر با اشاره به سرریز فاضلاب در منطقه مولوی نیز، گفت:منطقه مولوی با یکهزار و ۲۰۰ مشترک دارای ۷۰ خیابان اصلی با طول شبکه فاضلاب ۴۵ کیلومتر است و با توجه به فرسودگی شبکه فاضلاب روزانه ۹ اتفاق در این منطقه رخ می دهد و گروه تعمیراتی برای رفع گرفتگی فاضلاب به آن مناطق اعزام می شود.
هلالی افزود:همچنین خط اصلی شبکه فاضلاب خیابان زابل در چهار سال گذشته ریزش کرده و اداره امور آبفا با یک لوله اصلی، پمپ این مشکل را حل کرده ولی بر اثر گرما و نوسانات برق این پمپ کارآیی خود را از دست داد.
وی افزود: برای اجرای خط جدید به عمق شش متر، به سپرکوبی نیاز بوده و اعتباری معادل پنج میلیارد ریال نیاز است که تامین این اعتبار از سوی این اداره امکانپذیر نیست.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.