چینی ها در خوزستان جاده می سازند/ جاده مرگ آزادراه می شود؟

عصر جنوب – asrejonoob.ir: مدیر کل اداره راه و شهرسازی خوزستان از انعقاد یک تفاهم‌نامه برای مشارکت یک شرکت چینی در احداث آزاد راه اهواز ـ ایذه ـ شهرکرد خبر داد.

منوچهر رحمانی اظهار کرد: در جلسه‌ای با حضور اعضای دفتر جذب مشارکت‌ها و سرمایه‌گذاری استان و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان درخواست ارائه‌شده از سوی شرکت راه‌آهن دولتی چین برای مشارکت در این پروژه بررسی و نهایتا مقرر شد تا با این شرکت تفاهم نامه‌ای در این زمینه منعقد شود.

وی افزود: ‌پیشنهاد اولیه این شرکت سرمایه‌گذار برای مشارکت در ساخت آزاد راه در خصوص نحوه مشارکت در پروژه و استفاده از قالب‌های قراردادی BOT و EPC+F بود که نتیجه نهایی به انجام مطالعات اولیه منوط شد.

رحمانی تصریح کرد:‌ پس از بررسی‌های انجام شده مقرر شد تا یک تفاهم‌نامه MOU منعقد شود تا کارشناسان سرمایه‌گذار بتوانند بر اساس این تفاهم نامه از مسیر پروژه بازدید و پس از بررسی‌های لازم نحوه و قالب قرارداد را جهت تصمیم‌گیری نهایی اعلام کنند.

وی گفت:‌ مدت زمان این تفاهم‌نامه حدود ۳ تا ۶ ماه در نظر گرفته شده است که در زمان انعقاد نهایی تفاهم‌نامه مدت دقیق آن نیز تعیین خواهد شد.

رحمانی خاطرنشان کرد:‌ با توجه به این‌که مشارکت در ساخت آزادراه‌ها معمولا به صورت BOT انجام می‌شود و در این گونه قراردادها قانون حمایت از سرمایه‌گذار و قانون PPP حاکم است لذا کتابچه قوانین این قراردادها، جهت مطالعه به نماینده شرکت سرمایه‌گذار تحویل داده شده است.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • انشاله بزودی انجام بشه .وانشاله که فکر داه آهن هم باشن