روستاهای هندیجان در معرض خطر خالی شدن از سکنه

عصر جنوب – asrejonoob.ir: رئیس شورای اسلامی روستای کره پا از توابع بخش مرکزی شهرستان هندیجان گفت: متاسفانه سهمیه بندی آب شرب در روستاها بخصوص روستای ما، باعث ایجاد مشکلات بسیاری شده و نارضایتی مردم را در پی داشته است.

به گزارش ایلنا ، ابراهیم خلیلی مقدم اظهار داشت: آب شرب روستای کره پا در ۲۴ ساعت فقط ۲ ساعت از آب سالم و لوله‌کشی استفاده می‌کند و باقی آب مورد نیاز روستا از طریق رودخانه زهره تامین می شود.

وی در ادامه افزود: آب شرب شهرستان هندیجان و روستاهای تابعه، از رودخانه زهره تامین می شود اما متاسفانه آب رودخانه زهره چند روز است که خشک شده و فقط جزر و مد دریا مقداری آب وارد رودخانه می کند و انتظار داریم مسئولان پیگیر مشکل آب سالم و بهداشتی از طریق لوله کشی باشند.

رئیس شورای روستای کره پا هندیجان بیان کرد: متاسفانه بدلیل خشکی رودخانه زهره ، بیشتر مردم روستاها را ترک کرده و به شهرها مهاجرت کرده اند، اگر به این شکل پیش رود، روستاهای هندیجان خالی از سکنه می شوند چرا که کار روستاییان کشاورزی و دامپروری است و همه با آب رودخانه زنده هستند و اگر رودخانه زهره خشک شود دیگر حیاتی در منطقه نخواهد بود.

وی گفت: برای ایجاد آب شرب سالم و بهداشتی در روستاها باید لوله کشی جدید از تاسیسات ایستگاه شهر زهره به روستاهای هندیجان جنوبی صورت گیرد.

روستاهایی که نیازمند لوله کشی جدید هستند عبارتند از سرخره علیا، سرخره سفلی،چم تنگ، چم تنگو، چهل منی، چم مراد که جمعیتی بیش از ۲۵۰۰ نفر دارند.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)